6 Comments on “Zmiana pasa, wyprzedzanie a kierunkowskaz”

 1. Co za nieśmieszny klaun z nagrywającego. Włączony kierunkowskaz nie daje żadnego prawa do zmiany pasa ruchu. Art 22 Kodeksu Drogowego się kłania.
  Pkt 4 mówi “Kierujący pojazdem, zmieniając zajmowany pas ruchu, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdowi jadącemu po pasie ruchu, na który zamierza wjechać, oraz pojazdowi wjeżdżającemu na ten pas z prawej strony”.

  1. Lolek , czytaj, mysl i wyrazaj opinie ,bo nie masz racji , przepis wyraznie stwierdza,ze samochod wyprzedzajacy moze wyprzedzic kiedy wyprzedzany nie sygnalizuje zmiany pasa , udowodnic bez kamery trudno ,ale na prosty rozum zawsze ucierpi bardziej przod jak tyl . W krajach o dluzszej tradycji motoryzacyjnej jak Niemcy czy GB jest to regula przewaznie.

   1. Daj znak w którym artykule jest tak dokładnie napisane. Ja jestem bardzo precyzyjny co widać w moim komentarzu.

 2. jest jeszcze zasada “prawej ręki”
  proszę spróbować nie wpuścić takiego nagrywającego na autobahnie za Odrą…

 3. Jakby nagrywający pojechał jeszcze z pół godziny z tym włączonym kierunkowskazem to by znalazł więcej “łamiących” jego wyimaginowane przepisy. W sumie to ruszając z pod domu już pewnie włącza kierunek, bo jeszcze go wyprzedzą. Sytuacja ewidentnie sprowokowana przez cebularza z kamerą, montaż filmu na poziomie bolka i lolka.

Comments are closed.