24 Comments on “Wypadek rowerzysty w Warszawie”

 1. Ewidentny blad rowerzysty spowodowany organizacja swiatel i mimowolnie pojechal jak zobaczyl zielone na drugim odcinku, a na sam koniec jak zobaczym ze samochod na niego jedzie to ze strachu sie zatrzymal. Ale teraz potracajacy:
  Przekroczenie predkosci
  Wyprzedzanie innego samochodu na przejsciu (nie ma znaczenia swiatlo)
  I chyba najgorsze zamiast na hamulec to on k.. na klakson i zaczyna hamowac dopiero po potraceniu

  1. Swiatla maja znaczenie. Przepisy o zakazie wyprzedzania jasno wylączają skrzyzowanie o ruchu kierowanym. Idz sie doucz najpierw.

  2. Typowa rowerowa ameba z ciebie
   Wjechał na czerwonym – wina świateł
   Zatrzymał się na przejeździe
   Masz radar w oczach że widzisz przekroczenie prędkości ?
   Wyprzedzanie na przejściu/przejeździe jest dozwolone jeśli ruch jest kierowany ( np światła )

   Idź se wjedź rowerem pod tramwaj

  3. Popatrz kolego w przepisy: Wyprzedzanie na pasach kiedy ruch jest regulowany światłami jest DOZWOLONE! Przekroczenie prędkości? Masz radar w oczach? Organizacja świateł? Jak się myśli o niebieskich migdałach zamiast koncentrować się na otoczeniu to skutek jak widać. Przestań więc pisać głupoty i zajmij się czymś co potrafisz

  4. Kiedy ruch na skrzyżowaniu jest regulowany sygnalizacją świetlną wyprzedzanie na przejściu dla pieszych jest dozwolone . Art. 26.pkt 3 ustawy o ruchu drogowym.

  5. Masz ryj jak nie wyprzedzanie. Światła są nadrzędne i nie ma czegoś takiego jak wyprzedzanie na pasach, jak jest sygnalizacja świetlna.

  6. Switlo ma znaczenie i to zasadnicze a to ze rowerzysci przepisow znac nie musz to ich nie znaja i gdybs przyjamniej karte rowerowa w dziecinstwie zrobil to byc wiedzial – obowiazkowe egzaminy dla rowerzystow powinny wrocic i obowiazkowe OC. A tak gosc musi samochod ze swojego AC naprawiac.

 2. 1.Jeżeli ma światło zielone to nie ma zakazu wyprzedzania
  2.Skąd wiesz, że on zamiast na hamulec to klakson? Może to auto obok zaczęło trąbić?

  Doedukuj się a potem zgrywaj eksperta.

 3. Kierowcę do wiezienia
  1 wyprzedzanie na pasach innego pojazdu
  (Gadanie o wyłączeniu w ruchu kierowanym to absurd, maszynka do zmieniania świateł może się zepsuć i nie jest tak, że jak masz zielone możesz lecieć przez zebre – tam zawsze trzeba dostosować prędkość i zachować ostrożność. A wyprzedzanie na pasach niezależnie od świateł to kryminał.
  2 zmiana świateł wskazuje że auta przelatywały na żółtym lub już na czerwonym. Nie widzimy tamtej sygnalizacji, ale jeśli było żółte czerwone to kryminał
  3 jakoś inny kierowca nie potrącił. Mandat dla rowerzysty 200 zł za wkroczenie na czerwonym a kierowca winny potrącenia na pasach

  1. Doucz się człowieku
   Art. 26. 3. ustawy Prawo o ruchu drogowym

   Kierującemu pojazdem zabrania się:

   1) wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany;

  2. 1. Zawsze trzeba zachować ostrożność ale nie ma zakazu wyprzedzania na skrzyżowaniu o ruchu kierowanym za pomocą sygnalizacji.
   2. Zmiana świateł wskazuje na to, że rowerzysta wjechał na czerwonym a to że za pasem zieleni zapaliło sie zielone nie oznacza, że samochody jadące z lewej strony miały czerwone czy nawet żółte. Mogły mieć zielone. Jest dużo tego typu skrzyżowań gdzie w jednym kierunku czerwone sie zapala wcześniej żeby sie zapaliło zielone na pasie do skrętu w lewo dla przeciwnego kierunku i wtedy tam też dalej jest zielone dla aut jadących prosto. I tak było prawdopodobnie w tym przypadku.
   3. Inny kierowca nie potrącił ponieważ nie jechały przed nim inne auta i mógł zauważyć rowerzyste wcześniej a ten który go potrącił mógł go nie widzieć ponieważ auto które jechało przed nim mogło rowerzyste zasłonić. Do tego dochodzi czas na reakcje. Od momentu gdy pierwsze auto zauważyło kierowce do momentu gdy zaczeło hamować też chwilka mineła więc drugi kierowca jak już zauważył, że coś się przed nim dzieje też nie mógł zareagować od razu, zawsze jest to jakiś ułąmek sekundy w którym auto mimo wszsytko jedzie dalej .
   Człowiek nie jest idealną maszyną. To rowerzystajest tu winny

 4. Przejście dla pieszych sterowane także miał prawo wyprzedzać w tym przypadku strzeliłeś wielbłąda

 5. To mój film, więc wyjaśniam kilka “drobiazgów” lokalnych, o których dyskutanci nie wiedzą, a mimo to wydają kategoryczne osądy. Po pierwsze – jeszcze niedawno na tym skrzyżowaniu był inny cykl świateł, bo ulica z której wyjeżdża widoczny na końcu autobus miała status drogi wewnętrznej. Chłopak na rowerze pojechał na pamięć i nawet się nie rozejrzał.
  Po drugie – samochód uderzający rowerzystę wjechał na skrzyżowanie w chwili zmiany świateł z zielonego na żółte, więc pojechał prawidłowo, bo po to są żółte światła, żeby nie hamować gwałtownie i spokojnie przejechać skrzyżowanie.
  Po trzecie – kierowca samochodu nie mógł widzieć rowerzysty, bo zasłaniał mu go samochód jadący środkowym pasem, będący lekko z przodu od strony roweru.
  Po czwarte – samochód który uderzył rowerzystę zatrzymał się na odcinku około 10 metrów, więc jego prędkość musiała być niższa, niż dopuszczone w tym miejscu 60km/h.
  Po piąte – czas reakcji kierowcy od chwili zauważenia zagrożenia, do całkowitego zatrzymania samochodu świadczy o uważnej jeździe i dobrym refleksie. Zwróćcie uwagę, że pojazd ze środkowego pasa, który miał dużo lepszy wgląd w sytuację zatrzymał się praktycznie centymetry przed rowerem, a samochód, który potrącił tylko 1,5-2 długości dalej, czyli jakieś 6 – 8 metrów dalej. Przy prędkości 60km/h w sekundę pokonuje się -/+ 16 metrów, czyli kierowca zareagował w czasie poniżej 1/2 sekundy (zdjęcie nogi z gazu i wciśnięcie hamulca), to bardzo dobry wynik.
  Słuchawki na uszach w czasie jazdy rowerem działają podobnie jak przeźrocza wklejone w okulary. Odcinają jeden z najważniejszych zmysłów ostrzegających przed zagrożeniem i nie są równoważne głośnikom w samochodzie.
  Przeskakiwanie przez skrzyżowania na czerwonym świetle “bo przecież nic nie jedzie” wytwarza bardzo zły nawyk, który suma sumarum prowadzi do tragedii. Kierowca samochodu teraz będzie musiał naprawić swój pojazd na własny koszt, bo nie znam rowerzysty, który ma wykupione OC, a dochodzenie zwrotu kosztów przed sądem może potrwać lata. Nie wspomnę o takich idiotycznych gadżetach jak kask, bo te są przecież tylko dla frajerów…

 6. Dobra reakcja człowieka z roweru przed kamerą. Hasło żeby dzwonić na 112 i biegnie z pomocą upewniając się że jest bezpieczny. Szacun

 7. Co k*rwa???
  Nie ma znaczenia, że światło???
  Masz prawo jazdy, wiesz, że jest jeden wyjątek kiedy można wyprzedzać na przejściu?
  Muszą być spełnione 2 warunki: więcej niż jeden pas ruchu w jednym kierunku i drugi warunek skrzyżowanie o ruchu kierowanym, czyli światła.

  Oddaj to prawko z chipsów i zapisz się na kurs.

 8. No ale ta twoja “maszynka do zmiany świateł” działa i obowiązuje w ruchu drogowym, chyba że ty na czerwonym sobie lecisz bo znak pokazuje że masz pierwszeństwo :V Bo taką głupotę jebnąłeś że hej.

 9. Nie wiem czy zatrzymał się ze strachu, czy pod wpływem stresu literalnie zinterpretował światło czerwone i się zatrzymał. Pomijając aspekt prawny, to nie rozumiem czemu sygnalizacja dla rowerzystów jest czasem przed skrzyżowaniem (pas dla rowerów) a czasem za (droga dla rowerów czy ciąg pieszo-rowerowy).

Comments are closed.