Stop Cham #468 – Niebezpieczne i chamskie sytuacje na drogach

Stop Cham #468 – Niebezpieczne i chamskie sytuacje na drogach

Zapraszamy na 468- odcinek serii Stop Cham

>>> Oglądaj inne filmiki opublikowane na naszej stronie <<<

Kompilacja niebezpiecznych sytuacji na polskich drogach, agresji i chamstwa. Niebezpieczne wyprzedzanie i cwaniactwo to codzienność wśród polskich kierowców.
Piętnujemy te zachowania w naszych kompilacjach.

2 Comments on “Stop Cham #468 – Niebezpieczne i chamskie sytuacje na drogach”

  1. 4:10 kierowcy Mana kończy się pas który przechodzi w prawoskręt. Wystarczyło zachować płynność ruchu i go wpuścić a nie dodawać gazu i trąbić i grozić spisaniem. Po lewej stronie widać wyraźnie tablice z przebiegiem pasów ruchu w tym miejscu. Nie gadamy tylko myślimy na drodze.

    5:43 Kierująca ma pierwszeństwo ale z daleka obserwując taka sytuacje kiedy inni wymuszają pierwszeństwo albo mamy AC i walimy wszystkich w bok albo unikamy kontaktu zwalniamy. Myślimy a nie trąbimy. W tym miejscu pewnie nie raz dochodzi do wymuszeń kiedy autobus stoi w zatoce.

    5:55 Nagrywający kierowca nie rozumie znaków poziomych. Próbuje wymusić pierwszeństwo skręcając w lewo przecinając podwójna ciaglą. To prawda że ma drogę z pierwszenstwem. Konstrukcja skrzyżowania zachęca tych z przeciwka do wymuszania pierwszeństwa. Należy pamiętać o zachowaniu ostrożności przy kolizyjnych lewoskrętach. I właśnie po to maluje się w takich miejscach tak długa podwójna ciągła.

    11:15 kierowca samochodu spowodował zagrożenie w ruchu drogowym nadużywając klaksonu. Przed skrzyżowaniem ma znak ustąp pierwszeństwa więc skuter mógł spokojnie dokończyć swój lewoskręt.

  2. 3:00 Czy przypadkiem kierowca-autor nagrania, który jedzie prosto, trąbi i uderza w inny samochód w bok nie powinen mu ustąpić pierwszeństwa? Nie widziałem nigdzie żadnych znaków a tamten nadjeżdża z prawej. Chyba autor myśli – “jadę prosto czyli mam pierwszeństwo”.

Comments are closed.