28 Comments on “Agresja drogowa- problemy przy lewoskręcie”

 1. Po chuj przyśpiesza jak typa widać że zajeżdża drogę? Jedyny burak to nagrywajacy bo dało się uniknąć stłuczki gdyby choć trochę uprzejmości pojawiło sie w jego rozumie…

  1. Przypomnijmy, że zgodnie z art. 22 ust. 4 Prawa o ruchu drogowym: „Kierujący pojazdem, zmieniając zajmowany pas ruchu, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdowi jadącemu po pasie ruchu, na który zamierza wjechać, oraz pojazdowi wjeżdżającemu na ten pas z prawej strony”.24 lip 2019

   1. Art3
    Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani zachować ostrożność albo gdy ustawa tego wymaga – szczególną ostrożność, unikać wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego, ruch ten utrudnić albo w związku z ruchem zakłócić spokój lub porządek publiczny oraz narazić kogokolwiek na szkodę. Przez działanie rozumie się również zaniechanie.

 2. Spotkało się dwóch chamów na drodze. Jeden się wpycha i ma pretensje, a drugi przyspiesza, choć widzi, że ktoś mu się wpycha. Wystarczyłoby, żeby którykolwiek z nich był po prostu… uprzejmy. Jak mi ktoś się wpycha na drodze, to go puszczam, krzywda mi się nie stanie od tego, ale widzę, że dla niektórych jest to kwestia honoru.

  1. Dokładnie jestem tego samego zdania, jeden i drugi ma tyle samo oleju w głowie tylko prawo o ruchu drogowym jest po stronie jednego.

   1. Nie jest po stronie jednego – ten co nagrywał powinien uniknąć kolizji, bo widać było, że do niej może dojść. A skoro nagrywał, to potem mógł zgłosić się z nagraniem na policję. I wtedy racja byłaby po jednej stronie.

    1. Obraz z kamery jest zupelniebinny niż w rzeczywistości. Kamera oddała obraz w rzeczywistości przodu auta kierowca nie widzi. Widzi tylko jego zachowanie. Kierowca skręcający nie powinien „wciskać się na sile”. Wiedząc ze chce skręcić w prawo powinien wykonać manewr przed zjazdem. Tak właśnie robią cwaniaki.

 3. Chamem jest ten gość, który nagrywał. Ewidentnie przyspieszał jak tylko zobaczył, ze Galaxy będzie chciało zjeżdżać na prawo. Żeby tylko nie wpuścić.

 4. Bardzo inteligentne komentarze droga gawiedzi. Czy pierwszeństwo ma ten co jest na danym pasie, czy ten, co go zmienia? To, że ktoś sygnalizuje zmianę pasa, nie uprawnia go automatycznie do zmiany. Nie dziwi mnie, że mamy w Polsce tyle ofiar drogowych, skoro 3/4 komentarzy, to skręcający w prawo z lewego pasa. Gratuluję pomysłowości.

  1. Nikt nie mówi o formalnoprawnej winie tylko o tym, że gość jest chamem, który celowo przyśpiesza, żeby doszło do dzwona choć w pełni świadomie mógł go uniknąć. Przyśpiesza by udowodnić swoją rację. Tylko co mu dała ta racja ?

  2. Widzisz drogi chłopcze 🙂 mieszkam w Niemczech i jeśli ktoś sygnalizuje skręt z lewego czy prawego pasa?-na drugi pas ? wtedy ma pierwszeństwo i wtedy nie tworzą się korki w postaci czekających na łaskawe wpuszczenie na swój pas przez durnego buraka z filmiku. To święty obowiązek wpuszczenie sygnalizującego skręt. Taki sam przepis ma wejść w buraczanej jeszcze Polsce z chamami, burakami i bydlakami napastliwymi. Jeden taki wyskok chamski i policja zadziała błyskawicznie.

   1. Romku, oddaj prawko. Albo wczytaj się w przepisy. To jest Twój święty obowiązek!

    1. Wystarczy respektować przepisy i nikt nagrywającego nie nazwie burakiem. Ewidentna wina wciskającego się.

  3. Przyspiesza żeby tylko nie wpuscic, broni pasa jak Czestochowy Tak nie można się zachowywać nie wojna

 5. Fakt, nagrywający też pi**a, ale niezaprzeczalne wymuszenie tego drugiego, więc sprawa prosta. Tylko po kiego grzyba nagrywający mając materiał na policję ucieka? Pijany?

 6. Widać prostaka, który to nagrywał. Spójrzcie na mnie, mam kamerkę to zrobimy jego winę. Głupi cham, który mógł choć trochę zwolnić. Co Ci to dało ćwoku ?

  1. Wyłudzenie oc ewidentnie i karynka zas bd miala na nowe klapki kubota

 7. Wcale nie musiał zwalniać.
  Wystarczyłoby żeby kretyn nie przyspieszał.

  Nagrywający to ćwok, który umyślnie powoduje zagrożenie na drodze …

 8. Wszyscy tutaj jadą po gościu co nagrywał, wcale się jemu nie dziwie ze przyśpieszył bo ilu jest w Polsce takich gości co wpychają się na ostatnia chwile? no zdecydowanie za dużo, skoro pan z forda chciał skręcać w prawo to nie mógł wcześniej zająć prawego pasa ? tylko musiał pokazać jaki to z niego nie jest kozak drogowy? osobiście wpuściłbym go bo szkoda mi czas marnować na głupie sprzeczki drogowe ale gdybym miał go więcej sam bym przyśpieszył tak aby następnym razem tzw. “kozak” drogowy pomyślał dwa razy zanim zacznie swój teatrzyk męstwa.

 9. Ciekawe co by się stało gdyby go wpuścił? Pewnie jego laska straciłaby do niego szacunek. To jest pas Sebka i Karyna nie zniosłaby takiego upokorzenia 😆. Mieszkam w mieście gdzie w lato przyjeżdża dużo turystów i czasami szlak mnie trafia na drodze, ale staram się ich zrozumieć bo nie znają miasta. Nie wszyscy są cwaniakami co się “wpychają“ po prostu nie znają miasta. Ja ich wpuszczam i wiecie co nic mi nie jest, nie blokuję ruchu i wszystko płynnie idzie. Z debilami nie rozmawiam bo szkoda prądu. Pozdrawiam szeryfów i zdrowia życzę.

 10. Pojazdu z włączonym prawym kierunkowskazem nie wolno wyprzedzać po prawej stronie.

 11. Takich co mieli pierwszeństwo to dużo na cmentarzu leży. Podstawa to obserwacja otoczenia

 12. Z nagrania ewidentnie widać że nagrywający przyspiesza czym powoduje stłuczkę to jest klasyczne wymuszenie odszkodowania. Gdyby zachował stałą prędkość niedoszloby do wymuszenia pierwszeństwa przez skręcającego w prawo . Zastanówcie się czy jeżeli ktoś nieprawidłowo zaparkował to można go przepchnąć swoim samochodem, bo przecież źle stoi czy zgłasza się problem na policję. No chyba że ma się tytuł sędzia zgred

  1. Doszło by do stłuczki, ale uderzyłby go w inną część samochodu.

 13. Ciekawi mnie zachowanie nagrywającego (ucieczka?) Na moje Ford chciał iść do prawego zjazdu. Osobiście bym go wpuścił by nie blokować ruchu. Nie wiem dlaczego Ford nie zajoł odpowiedniego pasa wcześniej. Może było to nie możliwe. Słownictwo oraz zachowanie nagrywającego świadczy o kulturze lub bardziej jej braku. Przepis przepisem jednak wiadro pomyj dla nagrywającego.

 14. Wina leży głównie po stronie nagrywającego. Burak i cham nie chciał wpuścić forda tylko dlatego ze chce zmienić pas. Przyspiesza i trąbi, to świadczy o braku minimalnej uprzejmości która potrzebna jest przy tak dużej ilości samochodów na drogach. Nie wiesz czy kierowca który chce zmienić pas jest z tego miasta, czy zna okolice, ile miał metrów na manewr by przeskoczyć 3 skrajne pasy a do tego patrzy jeszcze na nawigację. WIĘCEJ UPRZEJMOŚCI mniej agresji!!!!

Comments are closed.