9 Comments on “Zepchnięcie osobówki przez cysternę i o włos od zderzenia z Mercedesem”

 1. Jak mało trzeba mieć wyobraźni żeby jechać osobówką kilkaset metrów obok TIR-a na wysokości jego kabiny. :/

  1. to ten tir wpier…..lił się na równoległy pas tylko po to żeby jechać równo z osobówką a potem zapomniał o niej

 2. Powiem tak, niejednokrotnie zdażyło mi się że duży zajeżdża mi drogę, no cóż on taki wielki a w tak proporcjonalnie do wielkości zestawu małych lusterkach nie może widzieć wszystkiego nawet cofając pod rampę 2km/h, ale chodzi mi o to że w normalnym ruchu my kierowcy małych aut musimy mieć wyobraźnię że on mnie nie widzi,że naczepa mu zajdzie na zakręcie a może tak po prostu, po ludzku jest zmęczony i ucieka na parking bo tacho pilnuje czasu pracy… Zmierzam do tego ; zasada ograniczonego zaufania. Nie wiesz co zrobi duży? Przy zjazdach zochowaj odstęp może zjedzie, chcesz go wyprzedzić? Upewnij się że on nie zacznie tego samego manewru co Ty że z przodu wolne to cyk kierunek i na lewy a w lusterko dopiero na połowie lewego pasa…pamiętaj On ma kaganiec 90 km/h ty nie i kiedy Tobie warunki sprzyjają ciśnij nawt 300 km/h jak się śmierci nie boisz masz wyobraźnię i stać Cię na mandat…ale póki co żyjesz, więc daj żyć innym nie jesteś sam na drodze sà też inni…myśl o nich, moja myśl na trasę? Chciałbym dojechać do celu bez przygód jeżeli będzie potrzebna pomoc na drodze to wolę ja jej udzielić niż żeby mi jej udzielano…
  Szanujmy sie na drodze dalej zajedziemy…

  1. To tyczy się w drugą stronę również – kierowca tira nie jest sam i też powinien się zachowywać. Jak kierowca jest zmęczony to odpoczywa a nie na siłę jedzie i stwarza niebezpieczeństwo.

  2. Masz 100% racji. Tylko, że takich zachowań nabywa się wraz z ilością przejechanych kilometrów. Nowicjusze, mniej doświadczeni czy nawet “szybcy i wściekli” o tym nie mają żadnego pojęcia.

  3. To akurat wina cysterny, na początku widać jak chce wyprzedzić tego peugeota? … zapomniał o nim czy co? Jak wchodzi w zakręt musi mieć na uwadze to czym jedzie a nie bezmyślnie obetrzeć kogoś kto także jedzie prawidłowo. Ja zawsze staram się unikać kolizji – są tacy którzy typowo polują na czyjeś zagapienie 😉 Ostatnio taki jegomość schował mi się za słupkiem A – ja bym od razu zahamował w takiej sytuacji a ten sprytny człowiek zwolnił i liczył że chociaż go lekko tyrpne … po jego minie wnioskuje że tym razem mu się nie udało XD

  4. to ciężarówka ma min 6 lusterek w których widać cały świat, to on jest zawodowy to on ma pilnować cały czas co tam się chowa – jeździłem na zestawach po Angli tam za niektóre przewinienia jak osobówka “tylko” płaci mandat to w podobnych przypadkach zawodowy kierowiec idzie do więzienia bo jest zawodowy !!!!

 3. Wystarczy żeby ten Janusz z osobowki jechał przynajmniej te 90 parę km i by uniknął tego zdarzenia

Comments are closed.