46 Comments on “Zawalidroga”

  1. prościej byłoby przeczytać opis tego filmu a nie głupio komentować.
   “Opublikowany 14 sie 2020
   Pani w Jeepie, z nieznanych powodów nie pozwoliła się “zepchnąć” z wjazdu na rondo.
   Małe autka jakoś sobie poradziły, trochę większy, po przeanalizowaniu możliwości, jak widać też”

   1. Chyba nowszymi autami z automatem nie jeździłeś, znawco…
    Bez uruchomienia silnika nie da się nic zrobić.
    Jest tylko opcja awaryjna ale 99% użytkowników nie wie jak włączyć bo zawsze jest ukryta pod plastikami.

    1. 300 zł i 2 pkt za blokowanie drogi. Niewiedza jak włączyć opcję awaryjną niestety nie zwalnia z odpowiedzialności.

     1. Nie w JEEPIE, baranie! Tu nie pomahasz dzwignią bez uruchomionego silnika. Jest specjalny system do odblokowania skrzyni bez użycia dźwigni zmiany biegów baranie!

     2. Oczywiście że zwalnia z odpowiedzialności 😀 Powołujesz się na przepisy KK i KP których po pierwsze nie znasa po drugie nie wiesz ze Tryb awaryjne jak i serwisowe ustawienia w telefonie nie są dostępne dla przeciętnego Kowalskiego, dlatego jak nie uruchamia Ci się telefon to idziesz z nim do serwisu po diagnoze a nie sam z nim działasz bo w nowych telefonach masz 3 guziki i tyle 😀 Nie masz bladego pojęcia jak ich używać a mimo to nikt nie wyzywa Cię od debili ani nie mówi że znajomość ” prawa” nie usprawiedliwia. Zwykła awaria… Nic więcej…. Assist… przyjedzie po chwili… I zgarnie samochód… Ot cała robota…

    2. Ja bym przeczytał instrukcje samochodu, zanim zaczniesz się nim poruszać, każdy samochód z automatyczną skrzynią biegu ma przycisk zwalniający możliwość zmiany trybu jazdy “shifter interlock”.
     watch?v=9isehnr14qM

     1. Ale wy jesteście głupi, biedaki nigdy nie jeździły dobrym samochodem tylko jakimś starym passatem, zarabiacie pewnie 2200zl miesięcznie w żabce a macie dużo do powiedzenia, mechanicy, w dupie mam takich biedaków co żebraja o kazdy grosz bo się uczyć nie chciało albo rodzice byli głupi

    3. No to żeś zabłysnął. A po co w automacie masz pozycję N? Się dokształć troszkę a potem komentuj. Brak słów. Ale głupich nie sieją.

     1. “No to żeś zabłysnął”, “Się dokształć trochę a potem komentuj” i potem pouczaj innych. Twoi przedmówcy mówią o tym że w nowych samochodach w niektórych sytuacjach nie da się zmienić na “N”. Chociażby z tego powodu że silnik możesz odpalić tylko na “N” oraz na “P” więc jeżeli silnik został wyłączony w pozycji “D” to kierowca tego samochodu jest w czarnej “D” chyba że umie przestawić skrzynię w tryb holowania. Nie masz nawet podstawowej wiedzy o automatach, więc nie pouczaj innych. W dodatku ściąganie auta na siłę bez przestawiania skrzyni w tryb holowania może spowodować jej poważne uszkodzenie.
      Doucz się choć troszkę a potem pouczaj innych. Chciałem zacytować ostatnie zdanie Twojej wypowiedzi ale mam poczucie że nie wypada nazywać kogoś publicznie głupim.
      Jest takie powiedzenie: “Mądry uczy się na codzień, głupi już wszystko umie”
      Internet to nie miejsce na hejt.
      Pozdrawiam.
      Inżynier eksploatacji pojazdów samochodowych 😉

   2. Nie w JEEPIE, baranie! Tu nie pomagasz dzwonią bez uruchomionego silnika. Jest specjalny system do odblokowania skrzyni bez użycia dźwigni zmiany biegów baranie!

    1. Akurat mam Jeepa Grand Cherokee , a moim poprzednim był też ten model tylko starszy i nie ma różnicy , czy to automat w Audi , czy Jeepie możesz go pchać do woli na neutralu bez względu czy ma włączony czy wyłączony silnik. Przy wyłączonym. silniku nie wolno takiego samochodu tylko holować. Dokształć się chłopie i nie wypisuj głupot.

     1. Np w BMW F10 po lifcie nie masz nic w środku. Jest śruba imbusowa do wkręcenia od spodu auta, która ukryta jest pod osłoną plastikową. Nie do ogarnięcia na szybko na drodze

     2. Teraz to Pan zablysna, skoro nie wolno holowac tzn nie wolno wprowadzac skrzyni w ruch, to dlaczego wolno pchac skoro pchanie daje taki sam efekt jak ciagniecie pojazdu, ma stac i ch*j, tel. Laweta i spokoj

     3. W poliftowym Jeepie jest skrzynia ZF w której nie wrzucisz N ani nic innego bez uruchomienia silnika. To samo w nowszych BMW bo to ta sama skrzynia.

    2. Ale z ciebie jełop hobbicie hahaha, holowanie i pchanie to to samo ? HAHAHHA debil po podstawówce

   3. A jak mi padła skrzynia to nie dało się żadnego biegu przełączyć – klaunie

  1. Głupoty wypisujesz. Skrzynia automatyczna w pozycji N jest na tak zwanym luzie.
   Samochodów z automatyczną skrzynią nie wolno holować jak jest wyłączony silnik, ale przepychać można do woli.

   1. Nie każdy samochód pozwoli bez specjalnej procedury
    przełączyć na N nie wiesz nie mów

  2. Ty jesteś pajac bo chyba w życiu nie miałeś do czynienia z takim cudem techniki jakim jest automat 🤦‍♂️

  3. Oczywiście, że zepchniesz 😉 To ta czwarta literka koło lewarka której nigdy nie używałeś/łaś bo mogło coś wybuchnąć.

  4. W fordach była/jest możliwość przełączenia skrzyni automatycznej na N bez włączonego silnika
   nazywa się to “Awaryjny wyłącznik położenia `P’ dźwigni zmiany biegów”

   Jeżeli chodzi o JEEP’a napewno też tak jest … tylko jak to Polacy nie czytamy instrukcji

 1. N jest biegiem luzu a nie do zepchnięcia auta jeśli w manualu masz luz to w automacie chyba też musi byc ,i nie można pchać automatu bez włączonego silnika bo rozjebie się skrzyni nawet jak chodzi to pchać się nie powinno bo skrzynia pada ,tylko laweta ,

  1. Ale pieprzysz… Na „N” nie można holować, bo olej w skrzyni się nagrzewa i nie ma chłodzenia. Ale od zepchnięcia nic ci się w skrzyni nie zagotuje, tumanie!

  2. Nie zaleca się holować, ale pchać można do woli 😉 Za to na lawetę tylko dźwigiem można auto wciągnąć bo coś się “rozj…bie” 😛

 2. Tak kur… Deb…. Jak ci silnik padnie to nosić będziesz auto jak go pchnąć nie możesz 5 m to na lawetę też nie zaparkujesz … Boże daj mi cierpliwość bo jak dasz mi siłę to ich pozabijam .

 3. Debil jesteś ty, nie trzeba odpalić auta żeby dać “N” wystarczy zapłon miałem m5, C klasę 2017 i CLA 2018r wszędzie zasada była taka sama, zapłon u auto na luz…

 4. Nikogo tu kto by kulturalnie wypowiedział swoje zdanie nie ma?
  POPiS zbiera żniwo….

 5. Ludzie nie umieją jeździć na automacie a co dopiero jakieś tryby awaryjne załączać.
  Permanentnie widzę, jak w warszawskich korkach co auto podjedzie to zapala się białe światło cofania.
  Co to oznacza, że pacjent(ka) co chwila wiosłuje z P-D-P-D… słów brak.

 6. NIE ? ciekawe 🙂 ja tam ma taką pozycję w skrzyni automatycznej jak N – neutral – dla prostszych LUZ i można spychać ….

 7. I tak jak mają pojęcie o skrzyniach to tak też jeżdżą po drogach ciule i nieuki pieprzone…

 8. Strona nazywa się “stop-cham”. Bardzo fajnie że walczy z chamstwem na drodze. Za to widzę że jest strasznie dużo chamstwa w komentarzach. Ludzie! Wydawało mi się że przyszliśmy tu żeby z chamstwem walczyć a nie chamstwo szerzyć i wyzywać się od debili, głupków itp. ugryźcie się czasem w język, miejcie więcej dystansu do siebie, więcej pokory. Widzę, że tu sami mądrzy. Jeden od drugiego mądrzejszy, każdy każdego poucza, a niektórzy z tych pouczających sami są niedouczeni. Po co to wszystko? Rozmawiajmy przyjaźnie, pokojowo, wymieńmy się spostrzeżeniami, poglądami, to może skończymy z chamstwem na drodze, może coś zmienimy, ale jeśli będziemy się tak wzajemnie traktować to nie zmieni się nigdy nic i na drodze będzie chamstwo i w internecie tak jak jest teraz. Niech każdy zacznie zmienianie świata na lepsze od siebie.
  Pozdrawiam.
  Kierowca.

  P.S. Przepraszam że pozwalam sobie wystosować ten apel. Może to wyglądać na hipokryzję z mojej strony, ale uwierzcie mi. Ciężko jest patrzeć jak nawzajem się obrzucacie błotem.

 9. W normalnym samochodzie z automatem po przełączeniu zapłonu bez odpalania silnika można wrzucić dowolny bieg na skrzyni automatycznej. Na biegu N auto może sie toczyć i można je przepchnąc na chodnik lub na lawete bez szkody.

  Jak ktos nie umie obsługiwać auta to nie powinien nim jezdzić, mandat sie należy jak nic.

Comments are closed.