23 Comments on “Tragedia na pasach w Toruniu – śmiertelny wypadek na pasach”

 1. Niestety!!!! Zwykły BANDYTA , piszę to z całą odpowiedzialnością. Proszę to opublikować Roman Świerzewski

  1. 100/100! To było ZWYKŁE MORDERSTWO II stopnia – tak by zakwalifikowano w USA = 2 x 25 lat wiezienia = 50 lat bez możliwości wcześniejszego wyjścia z wiezienia ( starania się o takie wyjście przed Sądem Penitencjarnym) wcześniej niż po 50% odbytej kary = po 25 latach.

   Łagodzącą okolicznością dla kierowcy jest fakt, że był trzeźwy ( chociaż pedził jak wariat) i to, że w/w będąc już na pasach zbyt pewnie kroczyli dalej – wcale nie patrząc już w lewo… No ale cóż – tego uczą od lat pieszych, ze to ONI mają pierwszeństwo na pasach! A i owszem – tylko , ze w 99% to ONI = piesi przecież przegrywają w razie wypadku, o to ONI giną-a nie kierowcy ! Rozpędzone auto zawsze jest mocniejsze od ciała człowieka… Powinni zmienić ten bezsensowny przepis z którego powodu ginie corocznie na drogach tysiące zbyt pewnych siebie ludzi! SZOK!

 2. nawet się nie zatrzymali bo uważają że mieli prawo do przejścia pomimo że nie było sygnalizacji

  1. Przykro mi marian, ale oni stali przed przejściem podczas gdy pierwsze auto przejeżdzało.
   Dopiero później weszli na jezdnię…
   Zanim się wypowiesz, popatrz dokładnie.

  2. Piesi prawidłowo wchodzili na pasy. Nie było żadnego auta . W ostatniej chwili zaczęli szybciej opuszczać pasy gdyż zauważyli pędzące auto. Nie spodziewali się takiej prędkości . Owszem mogli sie cofnąć ale nie musieli. Natomiast tak czy owak wina kierowcy jest 100%. Wiec co ty pieprzysz człowieku!

 3. mimo wszystko , szaro , gówniana widoczność i wleźli pod koła jak gamonie. wina po obu stronach

 4. Czy to policja na sygnale za nim jechała?. Słabo widać na moim monitorze.

 5. A zwróciliście uwagę jak zaraz po potrąceniu taksówkarz jadący za nim zamiast pomóc “spierdzielał” szybko w prawo? Czy nie udzielenie pomocy ofiarom wypadku nie jest przypadkiem od nowego roku restrykcyjnie karane?!

  1. Ciekawe jaką reakcję ty byś podjął widząc jak cos leci w twoją stronę. Napewno asekurowalbys się robiąc jakiś manewr.

 6. Po takim uderzeniu to już nie ma co pomagać, na 200% śmierć na miejscu.
  Ale nie ma co się znęcać nad tym co skręcił w prawo, tylko tego ZABÓJCĘ z mercedesa trzeba “wyprostować”!.
  Powinni go na krzesło elektryczne wsadzić i podkręcać VOLTY i pokazać to w telewizji to by sobie ludzie zdali sprawę że żarty się skończyły, że konsekwencje są gorsze od największej finansowej kary, czy odsiadki w pudle gdzie przejadają nasze wypracowane pieniądze. Śmierć za śmierć, tutaj zabił dwie osoby więc powinien cierpieć 2x dłużej!
  A wytłumaczenie że cały dzień jeździłem na taxówce i byłem zmęczony niech opowiada tym co mają przepisy ruchu drogowego w d. i tu go bronią.

 7. Powinniśmy uczyć pieszych zwracać szczególną ostrożność wchodząc na pasy. Przepis jest OK tylko ludzie bez wyobraźni. Popatrz w Norwegii i innych krajach. Tam wchodząc na pasy niczego się nie obawiają. Poprostu kultura powinna się zmienić u kierowców jak i pieszych bo często wchodzą na ulicę nie zwracając w ogóle uwagi na samochody.

 8. Czapa dla kierowcy tego auta!!! Przestroga dla świętych krów pieszych !!!! Myślą, że jak mają pierwszeństwo to wszystko mogą !!! Nawet piz .da się nie spojrzała w lewo czy ma wolne !!! Tylko jeszcze dziecko na śmierć ciągła za rękę !!!!!! PRZESTROGA DLA PIESZYCH – TO WASZE ŻYCIE – A NIE PIERWSZEŃSTWO NA PASACH!!! Przecież wiadomo, że debil w rozpędzanym aucie nie zatrzyma się w miejscu !!!! I CO Z TEGO, ŻE MACIE ZIELONE !!!!

 9. Jestem kierowcą, rzadziej pieszym i gdyby to 2 dziki weszły na jezdnię – to wypadek nieuchronny, ale jak rozumni ludzie mogą wejść pod rozpędzone auto to… to wyrok należy się ale głównie dysydentom którzy upewniają pieszych jak to kierowcy muszą się zatrzymywać bo ktoś się zbliżył do jezdni. Zawsze z 10-u powodów może mimo wszystko się nie zatrzymać – wymienię tylko 1-den- jezdnie za grube miliony buduje się dla samochodów i kierujący nie zawsze może myśleć gdzie by tu się zatrzymać i przepuszczać pieszych gdyż nie jedzie zawsze w celach rekreacyjnych a może mieć 10 pilnych spraw i już być spóźniony – dla pieszego to rybka zatrzymać się na nierozpędzonych butach i przejść za autem- w skali kraju to duża oszczędność bo ropę importujemy i powietrze byłoby zdrowsze, nie pominę tu określenia które większość kierujących wypowiada je w myślach gdy trzeba co rusz hamować bo “BARANY” świadomie oczekują tego tak jest nagłaśniane- tylko raz już dawno usłyszałem w mediach jak nałożono mandat pieszemu za wejście przed rozpędzonym pojazdem i ucichło – a to jest prawdziwa przyczyna śmiertelnych zdarzeń i wypadków. Jadący, przez kilka województw mógłby się oczywiście zatrzymywać bezwarunkowo gdyby w każdej miejscowości były tylko jedne pasy i ronda zamiast świateł które zamiast przyspieszać ruch kołowy irytująco go spowalniają- często lepiej jechać bocznymi drogami gdzie światła nie występują niż głównymi regulowanymi. Nie wstawiam się za piratami ale za pracującymi autem przedsiębiorczymi, mającymi podobne problemy jak piesi, tyle że szanującymi cudzy i swój czas. Czy to trudno jest zrozumieć i że kulturę drogową między innymi winno mierzyć się krótszym czasem potrzebnym na przejazd przez każdą miejscowość.

 10. przeciez oni urzadzili sobie regularny wyscig. Pan w taksowce ktory uciekl prawo scigal sie z tym mercedesem od poprzednich swiatel przegral zwolnil skrecil. widac ze zwalnia i ze tez zapieprzal po tmpie hamowania. taksowkarze z tej korpo bardzo czesto i chetnie to robia. ludzie pisza ze to byly policjant i ukreca leb sprawie, dostanie co najwyzej zawiasy. Pozdrawiam debili z halo taxi ktorzy sie ze mna usilowali ganiac swoimi biedami tsi.

 11. Zasada ograniczonego zaufania,mysleli że na pasach nic im nie grozi,pewnie w dobrych humorach po sylwestrze i uspiona czujnośc,kierowca tłumaczyl się że ich nie widzial,jak mial widzieć jak jechal ponad stówe przy kiepskiej widoczności w nocy .Pójdzie siedzieć za wypadek z eskutkiem śmiertelnym x2

 12. ..wina kierowcy bezsporna.mam nadzieję,że kara również będzie bezsporna.

Comments are closed.