70 Comments on “Środkowy paluszek i atak na rowerzystę”

    1. Może i rowerzysta nie zachował się zbyt uprzejmie, ale bydalak z samochodu dopuścił się zwykłej ordynarnej napaści – do prokuratury z gnojem.

  1. Debilem jest ten kozak z wyprostowanym środkowym palcem. Drugi raz zastanowi się trzy razy. Ten kulturalny kierowca i tak się opanował i nie kontynuował nauki zachowania pedalarza na jezdni. Chciał błysnąć przed samicą a wyszło, że będzie musiał w domu prać gacie.

  2. borowik Nie gorszym od Ciebie, aby tobie ktoś pokazał środkowy palec A Ty się uśmiechnij i powiedz że wolisz grubsze w dupsko 🙂

 1. Zgodnie z przepisami dwa jednoślady poruszające się obok siebie są traktowane jak pojazd dwuśladowy. Autor nagrania nie tylko nie zna przepisów, ale zachował się jak bandzior i powinien zostać osądzony za czynną napaść

  1. Znawca przepisów do Czytaj jeszcze raz kodeks drogowy bo coś ci się w główce pomieszało

   1. Rowerzyści obok siebie i w kolumnie
    Jest to możliwe, jeśli „nie utrudnia to poruszania się innym uczestnikom ruchu albo w inny sposób nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego”. Należy więc uznać, że na drodze o niewielkim natężeniu ruchu, dwaj rowerzyści mogą jechać obok siebie.a tu było właśnie tak,sam śmim od dwudziestu lat na szosie,i w nie raz opierdalam niedzielnych rowerzystów,a to było naruszenie nietykalnisci i za to jest wyrok,s że pokazał palec,to tylko interpretacja

    1. Jest to możliwe, jeśli „nie utrudnia to poruszania się innym uczestnikom ruchu”
     Czytaj debilu ze zrozumieniem 🙂

  2. 3 rowery obok sa traktowane jak kombajn i nalezy prowadzic taka kolumne z pilotem.

  3. Jakie przepisy??? Jaką czynną napaść??? Co najwyżej naruszenie nietykalności, nadmienie, że ścigane z oskarżenia prywatnego.

  4. Za co? Jak już to naruszył nietykalność cielesną rowerzysty i rowerzysta może go ścigać w trybie prywatnoskargowym…

   1. Ale który, “cwaniaczek”? Ten z łapami dostałby strzał w odwecie i byłby spokój. Rowerzyści to także użytkownicy dróg, nieładny gest, ale za to się nie bije.

    1. A widzisz w Niemczech taki gest traktowany jest jako obraza i mozna dostać karę!

  5. Zgodnie z przepisami to dwa obok siebie nie mogą jechać chyba że to z prawej to dziecko.

   1. Ust. 3a mówi nam, że:

    Dopuszcza się wyjątkowo jazdę po jezdni kierującego rowerem obok innego roweru lub motoroweru, jeżeli nie utrudnia to poruszania się innym uczestnikom ruchu albo w inny sposób nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego.

  6. To niech te dwa jednoślady nie utrudniają ruchu tylko jada 30km/h!

   1. Zawsze to samo jak na jezdni to zawali drogi a jak przejeżdzają przejazdy rowerowe to jada z prędkością światła i wyskakują nie wiadomo skąd? ?
    I jakie zawali drogi, pusta, szeroka drogi. Jak kierowca w takich warunkach nie potrafi wyprzedzić to niech zostawi pojazd w garażu a najlepiej niech go sprzeda bo pizd..jest :p

  7. poczytaj nowe przepisy a później komentuj bo nie może jechać 2 obok siebie a za tego faka powinien w pysk dostać bo sam zachował się jak burak i pokazał swoja kulturę .

  8. Art. 33. 3. Kierującemu rowerem lub motorowerem zabrania się:
   1) jazdy po jezdni obok innego uczestnika ruchu, z zastrzeżeniem ust. 3a;
   2) jazdy bez trzymania co najmniej jednej ręki na kierownicy oraz nóg na pedałach lub podnóżkach;
   3) czepiania się pojazdów.

   Ust. 3a mówi nam, że:

   Dopuszcza się wyjątkowo jazdę po jezdni kierującego rowerem obok innego roweru lub motoroweru, jeżeli nie utrudnia to poruszania się innym uczestnikom ruchu albo w inny sposób nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego.

   Warto zwrócić uwagę, że jest to sytuacja wyjątkowa. Nie jest tak, że możemy zawsze i wszędzie jechać obok siebie. Warto o tym pamiętać. I tutaj zanim rozpęta się burza, wokół tematu

  9. Na drodze publicznej jednośladem jedzie się gęsiego przygłupie!!!!

  10. Za Taki paluszek za miedzą jest grzywna , oprócz tego wyrok z P.c. , więc niech się cieszy że tylko tak został potraktowany i nie pleć jakiś banialuków o przepisach najpierw trzeba za ten palec trochę kultury nauczyć

  11. TY sobie poczytaj czy oni w ogole maja prawo tak jechac Sherlocku 🙂

  12. Realisto nie masz racji i sam źle interpretujesz przepisy. Rowerzyści mogą się poruszać obok siebie jeśli nie utrudniają poruszania innym uczestnikom ruchu drogowego lub w inny sposób nie zagrażają bezpieczeństwu na drodzedrodze.

   1. W wyjątkowych sytuacjach, a tu ewidentnie utrudnieniali. Kierowca ostrzegł ich sygnałem dźwiękowym, a rowerzysta zareagował na to agresywnie, obrażając kierowcę. Ten wysiadł i bardzo delikatnie wychował go na przyszłość. Ja bym gnojka olał, ale rozumiem wzburzenie i widzę tu wartość dydaktyczną.

  13. Co ty bredzisz,,, rowerami można się poruszać obok siebie jeżeli nie stwarzają zagrożenia. Ale mało tego cham z rowerka pokazuje faka. Weź się ogarnij, bydło małolatów okazuje brak szacunku na każdym kroku, Ciebie też tak rodzice wychowali ???!!!!!

 2. Dobrze zrobił, jeszcze bym mu chętnie poprawił. Święte krowy, grzecznie jeden za drugim powinien jechać. Co to wogóle jest za prawo. Kilometr muszę jechać za takimi przygłupami bo oni mają prawo się panoszyć całą szerokością.

  1. Za autem jadącym wolno też “musisz jechać za takim przygłupem bo ma prawo się panoszyć całą szerokością”?

  2. Rowerzyści mają prawo jechać obok siebie, ale tylko wtedy, gdy nie przeszkadzają innym i nie powoduje to zagrożenia. Jeśli za rowerzystami jadą samochody i jest prawdopodobieństwo, że zechcą wyprzedzać, rowerzyści powinni jechać jeden za drugim!

  3. Dobrze zrobił. Takich trzeba uczyć jak maja się poruszać na drodze publicznej.

 3. po mordzie to powinien dostać każdy głosujący za UPRAWNIENIAMI na drodze dla pieszych i rowerzystów !!!!!!!!!!!!!!!!!!! i mamy efekty potracone rozjechane i tego typu zachowania .. I brawo dla gościa z pojazdu sklepany ryj to jeszcze nie kalectwo . Nikt z NAS kierowców nie jeździ chodnikiem a jak go przekracza to ZE SZCZEGÓLNĄ OSTROŻNOŚCIĄ mając na baczeniu pierwszeństwo dla pieszych ………. to k…………a w drugą stronę to nie działa?????????????????????

 4. Kierowca burak i wieśniak. Panisko się znalazło. Sam jesteś frajer i cham.

 5. Bardzo dobrze jeszcze bym kopa mu sprzedał. Hamstwo trzeba tępić hamstwem!!

 6. Ja palców od takich pozdrawiaczy mam juz prawie 4L w formalinie. Zatrzymuje się mam maszynkę podobną do obcinania cygar i zabieram palec z sobą

 7. Z tego, co kojarzę to rowerzyści akurat mają prawo jechać obok siebie (czego osobiście nie pochwalam), o ile nie powodują utrudniania ruchu… co jest akurat bardzo śliskim i szerokim pojęciem. A ze zdrowym rozsądkiem niestety tak, jak z d…ą – każdy ma własną ;/
  Pozdrawiam i życzę mniej żółci oraz nerwów – z obu stron !

 8. że co ??????? dwa jednoślady poruszające się obok siebie są traktowane jak pojazd dwuśladowy. ??? znowu polska edukacja dała c iała

 9. Takich agresorów jest coraz więcej, słoma takim zawsze będzie z butów wychodzić. W prawie o ruchu drogowym powinno się coś w tej sprawie zmienić. Takich mięśniaków bez kultury jest za dużo, nietykalność to ich nie obowiązuje. Zmieńmy to jak najszybciej, by spokojniej żyć.

 10. … ciekawe komentarze? rower nadużył “palca” więc mógł go stracić! i jeszcze kilka zębów 🙂 brawo dla kierowcy…

 11. Kierowa niema prawa ponaglania pieszych rowerzystów ani żadnego innego uczestnika ruchu klaksonem – jest za to mandat !

  Jedziesz sobie spokojnie rowerem a nagle ktoś ci walnie klaksonem za głową że można zawału dostać.
  Oboje chamy ale naruszanie nietykalności cielesnej to napad i na to też są paragrafy.

  więc to kierowca samochodu złamał prawo i to na dodatek w różnych aspektach a nawet zagrożone nie tylko mandatem ale i wyrokiem a że sytuacja miała miejsce na drodze to jeszcze prawko mu powinni zabrać i zrobić testy psychologiczne jak sie zachować nie potrafi.

 12. Brawo dla kierowcy. Rowerzyści panosza się na drogach bezkarni. Nie szanują nikogo bo ponoć im się nalezy. A przepisy mowia ze można się poruszać obok siebie jeśli nie utrudnia to ruchu. W ruchu miejskim zawsze będzie utrudniac

 13. Co się porobiło z wami ludzie? Akceptujecie czynną napaść dorosłego na dziecko za pokazanie palca ? A gdyby woził ze sobą broń i go zastrzelił? Też byłoby ok ? Wyluzujcie trochę, jechali dzieciaki obok siebie bo tak łatwiej rozmawiać. Przykro mi że muszę oglądać takie rzeczy. ?

  1. oczywiście, że akceptujemy. Jak rodzice nie wychowali to ulica wychowa choć może bardziej boleśnie niż rodzice.

 14. Ci co krytykują tutaj rowerzystow są pewnie takimi samymy Januszami z brzuchem jak ten z filmu i w życiu na rowerze nie jeździli co widać na załączonej sylwetce. Wsiądź na rower i popatrz na brak kultury na drodze a wtedy zmienisz zdanie.

 15. Właściciel nagrania to zwykły prostak i w dupe jeb… my ćwok. Co tu więcej pisać.

 16. Jakiś ściśnieniowany ten kierowiec. Do dupy musi mieć życie skoro takie coś go wyprowadza z równowagi.

 17. Taki kierowca powinien odrazu zostać wysłany do psychiatry na leczenie. Poziom małpy za kierownicą.

 18. 3. Kierującemu rowerem lub motorowerem zabrania się:

  1) jazdy po jezdni obok innego uczestnika ruchu, z zastrzeżeniem ust. 3a;

  3a. Dopuszcza się wyjątkowo jazdę po jezdni kierującego rowerem obok innego roweru lub motoroweru, jeżeli nie utrudnia to poruszania się innym uczestnikom ruchu albo w inny sposób nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego.

 19. Ale bohater pokazał chłopa “klapkowiec” 😀 Brakowało tylko żeby jeszcze po wieśniacku dodał “rikord widjo” 😀

 20. a ta pani mądralińska zaparkowała rower na środku ulicy więc poziom umysłowy obojga “rowerzystów’ jest podobny.

 21. Jeżeli przy drodze nie ma ścieżki rowerowej, rowerzysta powinien poruszać się po poboczu drogi. Po jezdni można jechać tylko wtedy, gdy nie ma ani ścieżki dla rowerów, ani pobocza albo gdy pobocze nie nadaje się do jazdy. Jadąc po ulicy, trzeba trzymać się blisko prawej krawędzi pasa ruchu.

Comments are closed.