42 Comments on “Specjalnie doprowadził do kolizji?! – zdarzenia na zwężeniu jezdni”

 1. Kierujący też niezły dupek – już mógł go wpuścić mając go z prawej

  1. Dokładnie.
   Po pierwsze mógł go wpuścić od razu – wystarczyło lekko odpuścić gaz.
   Po drugie – co to znaczy “wyprzedza z tyłu pojazdu”? To można wyprzedzać z tyłu, albo wyprzedzać z przodu? Hmm.. weźcie mi to narysujcie, bo nie kumam 😉

   1. czego nie kumasz? gość chciał sie zabawić w stłuczkę i sie zabawił. akurat nagranie pokazuje że to było celowe wiec tematu nie ma.

    1. Jazda na suwak, kojarzy ktoś z was kierowców. Przepisy weszły już w życie

   2. Dlaczego miał puszczać gaz?! Bo balasowi z opla bardziej się spieszy?
    Najbardziej wku….cy typ kierowców: bo mi bardziej, bo ja szybciej muszę, bo ja jestem ważniejszy od ciebie na drodze?!

    1. Dokładnie nic dodać nic ująć. Dla pozostałych on Pasa nie zmienia al chyba o tym zapomninacie i żadnej suwak tutaj nie występuje ! Tylko zmiana pasa ruchu na zanikającym pasie

     1. A czym jest jazda na suwak??? Przeczytaj o tym terminie… Akurat w tej sytuacji przepis nie ma zastosowania- w temacie jazdy na suwak, to tyle. Zostaje jeszcze wyprzedzanie i zachowanie wyprzedzanego… Połowę komentujących powinno się wysłać na sprawdzenie kwalifikacji…

    2. Bo masz obowiązek umożliwić wyprzedzanie. Prawko z chipsów czy za smalec?

   3. Kierowca opla ma obowiązek zwolnić lub przyspieszyć tak aby wjechać na pas w sposób prawidłowy. To ten typ co zmienia pas ma obowiązek włączeniu się do ruch w taki sposób żeby nikomu nie wymusić pierwszeństwa. Wróć na kurs…

  2. Złośliwie przyspieszył, żeby nie wpuścić tego z prawej na suwak. Takie zwykłe chamstwo.
   Ale już potem sama stłuczka to był akt zemsty. Trafił swój na swego.

   1. Na jaki suwak. Ludzie poczytajcie o tym suwaku a nie wszędzie tylko suwak widzicie. Nie było tu suwaka

   2. Radzę zapoznać się z terminem jazdy na suwak i kiedy ona obowiązuje!!! Na chwilę obecną oddaj prawko za nie znajomość kodeksu ruchu drogowego!

  3. A niby dlaczego miał go WPUŚCIĆ? Ma heblowac sobie hamulce bo jakiś pacan nie zauważył że kończy mu się pas? Powinien stać tam mur to by na pewno zmienił wcześniej. Na drugi raz taki dzban będzie myślał.

  4. Kończył mu się pas z lewej. Wtedy sam musiałby się prosić żeby powrócić na pas.

   1. Powinien. Kiedy miał go z prawej, zdecydowanie powinien. Dla zachowania płynności i bezpieczeństwa ruchu. Wystarczyło tylko lekko popuścić gaz i po paru sekundach wszyscy jechaliby tak samo jak wcześniej – równo, płynnie, bezpiecznie. Nie zmienia to faktu, że późniejsze zachowanie wyprzedzającego i taran z lewej yo już idiotyzm…

 2. Obwodnica Trójmiejska z Chyloni , bardzo często widać takie chamskie wjazdy z jezdni wyłączonej z ruchu. Nie ma zajeżdżania przed pojazd. Bzdurne ” mógł ,nie mógł wpuścić” Dobrze , że wchodzi przepis utrzymania odległości między pojazdami. SPIDmany będą mieli duuuuuużo zajęcia.

 3. Gdzie nagrywający przyspieszył? Przecież kamerka wyjaśnia sytuację, nagrywający zaczął zwalniać z 90 do 70. To samochody przed nim zaczęły zwalniać, stąd nie było miejsca dla buca 🤷

 4. Ludzie jaki suwak ? Przecież tam nie ma korka żeby kogoś wpuszczać na tzw. Suwak
  Ruch się odbywał normalnie A pajac jak włączał się do ruchu to ma obowiązek spojrzeć w lusterka i przepuścić pojazd znajdujący się na pasie na który chce wjechać.

 5. Jak mnie wk…..ją osoby które negują zachowanie nagrywającego. Z jakiej racji ma wpuszczać kogoś kto się ewidentnie wp…..la na jego pas.

 6. Suwak to jest jak jest korek. Tu korka nie ma. Tyle w temacie. Typ nie mial wolnego pasa ewidente wymuszenie a potem stluczka na chama. Takie to polskie jezdzenie..

 7. Że nagrywający i kierowca opla mają czas żeby do takich sytuacji dopuszczać.. Urażona duma obu kierowców. Za dużo nerwów na drogach w tych czasach. Pozdrawiam komentujących.

  1. Co za brednie z jazdą na suwak w komentarzach.
   Jazda na suwak jest obowiązkowa od początków zeszłego roku, nie tylko w przypadku korka ale także gdy pas się kończy.
   Jedynym odstępstwem jest gdy samochody poruszają się prędkościami o dużej różnicy.

   W tym przypadku obaj kierowcy zachowali się nagannie.

   1. Nie masz pierwszeństwa na zanikającym pasie, póki nie dojedziesz do jego końca.
    Pas do skrętu nie jest pasem zanikającym.
    Jazda pasem rozbiegowym ze stacji benzynowej nie oznacza, że masz pierwszeństwo przed samochodami jadącymi sąsiednim pasem.
    Zapis dotyczący “jazdy ze znacznie ograniczoną prędkością” dotyczy TYLKO korków, a nie spowolnienia ruchu np. ze 100 do 30 km/h.
    Na drodze z dwoma pasami ruchu w tym samym kierunku jazda na suwak nie obowiązuje, jeśli tylko jeden z nich jest zakorkowany.

  2. Dokładnie tak, głupie przekonanie o tym że ja mam rację. A wystarczy trochę kultury, myślenia i unika się sądów, kłopotów. Ale takie zachowania są bardzo częste, za częste.

 8. Dlaczego miał spłacić z gazu ? Tak z kultury po prostu i dla bezpieczeństwie dzieciaku.
  Nagrywający to jebany buc gościu z opla to idiotka. Wniosek dwa zjeby się spotkały na drodze. Osrałby się gdyby go nie wpuścił? Ktoś z rodziny by umarł? Nie ! Po prostu jebana wieśniacka mentalność. Widzę że jesteś takim samym kretynem skoro zadajesz takie kretynskie pytania. Do pieca z takimi cwelami.
  NN do pieca czereśniaku razem z Badym

  1. Jesteś takim samym bucem jak ten ci się wciska na siłę. Prawo jazdy pewnie zdawaleś 60 lat temu i wtedy furmanką ciężko było się włączyć do ruchu.

 9. Miał miejsce żeby się schować za samochód z kamerą i to zrobił. W jakim celu na siłę próbował wyprzedzić widząc że kończy mu się pas? Chcesz wyprzedzić to zrób to sprawnie i nie utrudniaj ruchu innym.
  Celowa stłuczka i tyle, a nie ma obowiązku wpuszczać takich kierowców.
  Jazda na suwak jest jasno określona kiedy występuje, ci co nie wiedzą niech się doszkolą.

 10. Do wszystkich: jazda na suwak dotyczy zwężenia, gdy jest np . korek, a nie w tej sytuacji. Oczywiście kierowca nagrywajacy to d…k, bo celowo go nie wpuszczał, ale nie musiał umiżliwic mu wyprzedzania, tylko nie utrudniać.
  Ogólnie kultura jazdy obu dwóch w d…e.

Comments are closed.