30 Comments on “Skręt w lewo i kolizja”

   1. Miał prawo wyprzedzić nie było ciągłej lini to kierowca ciezarowki ma obowiązek przy tym manewrze upewnić się czy moze skręcić ciągła linia fopiero była za lewoskrętem

    1. Ale ty gościu jesteś ograniczony POLECAM POCZYTAĆ O PRZEPISACH RUCHU DROGOWEGO LUB ZAPISAĆ SIE NA PONOWY KURS PRAWA JAZDY. Na skrzyżowaniu musi być linia przerywana (mówimy o tej sytuacji co na filmie) bo jak ktoś z drogi podporządkowanej by skręcił np w lewo jak jedzie kierowca ciężarówki ? Dostał by mandat do nie stosowania się do znaków poziomych ty Inteligencie zapoznaj się najpierw z teorią A potem siej ferment Buraku przez takich jak ty giną na polskich drogach tyle osób bo ma we łbie takie myślenie! Pozdrawiam

     1. Pieprzysz głupoty kolego. Jest linią ciągłą z małym wtryskiem kwadracików aby mógł skręcić w lewo, a wtedy jest zakaz wyprzedzania. I już wiesz że to ty musisz od nowa iść na kurs pajacu

  1. I widzisz nie koniecznie!! Z tego nagrania nie widać czy gość z tyłu wyprzedał (wtedy tak jak mówisz wina nagrywającego) czy gość się zagapił, nie wyhamował i próbował uciec lewą stroną

   1. Winny busik. Nie chodzi o to czy linia ciągła czy przerywana. Nawet gdyby była ciągła i bus był w trakcie wyprzedzania to by była wina ciężarówki. Tutaj ewidentnie widać, że bus nie wyprzedzał cięzarówki gdy ta wykonywała manewr wyprzedzania. Gdyby już był w trakcie wyprzedzania to dużo wcześniej by się zderzyli. Obstawiam zagapienie się busa i próba ucieczki na lewy pas. Mogę się mylić.

   1. Wyprzedzanie, zmiana pasa ruchy czy skręt z drogi z pierwszeństwem to są inne rodzaje manewrów na drodze połowę tych co komentuja pozabieralbym wam prawo jazdy !!
    Podstawowe rzeczy na kursie Ludzie!

 1. Droga po lewej nie jest oznakowana jako wewnętrzna itp, więc skręcał prawidłowo. Nawet jak nie miał kierunkowskaza, to niedozwolone było wyprzedzanie przed i na skrzyżowaniu, a taki status mają 2 drogi także się łączące. Winny wyprzedzający.

  1. Po pierwsze na głównej nie było znaku ze jest skrzyżowanie czyli zjazd w boczną droge, po drugie linia przerywana czyli brak zakazu wyprzedzania. Na obronę ciężarowego to to że miał włączony kierunkowskaz od dłuższej chwili, nie widać ale słychać.

  2. Co ty za bzdury piszesz. Winny skręcający w lewo! A wyprzedzającemu należy się mandat za wyprzedzanie na skrzyżowaniu.

   1. Wjazd na polną drogę nie jest skrzyżowaniem !
    Wjazd na drogę szutrową, leśną też nie jest skrzyżowaniem !!

    Skrzyżowaniem są tylko drogi Asfaltowe i Betonowe, a przed główną drogą byłby znak skrzyżowania, czy wyjazd drogi podporządkowanej.

    Kierowca busa bawił się telefonem, nie zwrócił uwagi że kierowca ciężarówki włączył kierunek, dynamicznie zwalnia wraz ze skrętem w Lewo i żeby mu w dupę nie wjechać, ratował się lewym pasem, chociaż mógł z prawej strony.

    Wina Busa, bo spiesząc się i bawiąc się telefonem, to są takie właśnie skutki.

 2. Cóż… wina kierującego zestawem. Przykre to, ale prawdziwe. Pomimo, że miał od dłuższego czasu włączony kierunkowskaz to jednak podczas wykonywania skrętu w lewo to on powinien sprawdzić, czy może wykonać manewr. Ciężko tu winić kierowcę samochodu dostawczego przy pewnych założeniach. Np jeśli wyprzedzał ciąg pojazdów – mógł nie widzieć kierunkowskazu nawet tak wcześniej włączonego. Po dźwiękach z filmiku wydaje mi się, że uszkodzenia zaczęły się już daleko na naczepie, więc raczej nie było możliwości odratowania się w tym przypadku. Inaczej sprawa głupoty wygląda jednak, jeśli dostawczak jechał za zestawem bezpośrednio i widząc włączony kierunkowskaz zaczął manewr wyprzedzania. Tej kwestii z nagrania się nie rozstrzygnie. Niestety kierowca ciężarówki – pomimo informowania bardzo wcześnie o zamiarze wykonania lewoskrętu – jest tu winny.

  1. To nie jest droga 1 kierunkowa nie ważne jaka to była droga jaka chciał skręcić to kierowca Busa nie zastosował się do przepisów ruchu drogowego POLECAM się skontaktować z instruktorem lub egzaminatorem WORD,U

 3. Widzę że komentujący znają przepisy ruchu drogowego art16. Kodeksu o ruchu drogowym kierujący pojazdem sygnalizując na drodze dwukierunkowej skręt w lewo powinien zachować ostrożność przed nadjeżdżającym pojazdem z przeciwka pojazd za sygnalizującym skręt winien zachować szczególną ostrożność oraz umożliwić wykonanie tego manewru manewr skrętu winno się sygnalizować na około 100 do minimum 50 metrów przed skrętem poza drogami miejskimi a w miastach do minimum 20 metrów

 4. Troszkę nauki z ruchu drogowego Ci się przyda. Kierujący pojazdem ma obowiązek przy zmienie pasa ruchu (bądź skręca) ustąpić pierwszeństwa wszystkim pojazda które przejezdaja, mało tego nie było zakazu wyprzedzania ani nie było linii ciągłej więc kierujący busem miał prawo wyprzedzić.

  1. O czym ty człowieku mówisz.Sam zapoznaj się z przepisami ruchu drogowego.Jak czytam takie wypociny jak twoje to aż boję sie wyjeżdzać na drogi bo moge spotkać takiego “mądrego” jak Ty.Od kiedy to można wyprzedzać innego uczestnika ruchu który sygnalizuje zmiane pasa lub zamiar skrętu w lewo?Na filmie wyraźnie słychać jak nagrywający taki manewr sygnalizuje.Ewidentna wina busa,nie miał prawa wyprzedzać mercedesa (tira).Ale jesli uważasz że “kierujący busem miał prawo wyprzedzić” to lepiej żeby Ci odebrali prawo jazdy.

   1. No i co z tego że nie miał prawa wyprzedzać… ale wyprzedzał. Kierujący skręcając w lewo ma obowiązek upewnić się czy ma możliwość skrętu w lewo. Wina skręcającego!!!

 5. Rozdział 3 – Ruch pojazdów [ KD 2020 }
  Oddział 6 – Wyprzedzanie
  Art. 24.
  1. Kierujący pojazdem jest obowiązany przed wyprzedzaniem upewnić się w szczególności, czy:
  1) ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu;
  2) kierujący, jadący za nim, nie rozpoczął wyprzedzania;
  3) kierujący, jadący przed nim na tym samym pasie ruchu, nie zasygnalizował zamiaru wyprzedzania innego pojazdu, zmiany kierunku jazdy lub zmiany pasa ruchu. !!!

  3. Kierujący pojazdem jest obowiązany przy wyprzedzaniu przejeżdżać z lewej strony wyprzedzanego pojazdu, z zastrzeżeniem ust. 4, 5, 10 i 12.

  5. Wyprzedzanie pojazdu lub uczestnika ruchu, który sygnalizuje zamiar skręcenia w lewo, może odbywać się tylko z jego prawej strony. !!!

 6. Wtedy 100 metrów przed skrętem, było słychać kierunkowskaz, a skoro go nie słyszałeś, to masz problem ze słuchem 😉

 7. Z mojej perspektywy to pytanie czy bus wyprzedzał czy się zagapił. W przypadku wyprzedzania wina moim zdaniem jest tira natomiast w przeciwnym przypadku busa.

  1. Jakiego kurwa tira tir przejechal na kierunku dobre 100 wrzucil ten kierunek nie mijajac cmentarza a tam ciagle byla 2 ciagla deklu z miasta Kosów Lacki

 8. Słychać kierunek dzwiek tego kierunku zaczyna sie gdy kierowca tej ciezarowki nie mija jeszcze cmentarza !!!

 9. Droga jednojezdniowa dwukierunkowa o dwóch oznaczonych znakami pasach ruchu. Linia przerywana. Odcinek drogi bez skrzyżowań. Nie ma zakazu wyprzedzania. Zamierzający zmienić kierunek jazdy musi mieć świadomość tego, że może być wyprzedzany, zatem zachowując szczególną ostrożność MUSI upewnić się, że zmieniając kierunek jazdy nie zagrozi bezpieczeństwu ruchu. Ewidentnie tego nie uczynił zakładając, że skoro prawidłowo sygnalizuje zamiar , to wystarczy, zapominając, że włączony kierunkowskaz do niczego nie uprawnia i na nic nie pozwala. Jego zadaniem jest powiadomienie o zamiarze i nic więcej. Jeżeli wyprzedzający widział włączony lewy kierunkowskaz w zestawie, powinien zrezygnować z wyprzedzania, a jeżeli go nie widział, w co watpię, to zachowując szczególna ostrożność powinien wyciagnąć wniosek ze zmniejszenia prędkości wyprzedzanego przez siebie zestawu i awaryjnie hamować, by zminimalizować ewentualne skutki zdarzenia. Prawdopodobne założył, co jest regułą poza skrzyżowaniami, że kierujący zestawem zamierza wyprzedzić rowerzystę. Że jest widziany przez kierującego zestawem, i że ten poczeka z wykonaniem manewru. A zatem kto był winnym tego zdarzenia drogowego? Ten, który się przyzna przed Policją do winy lub ten którego za winnego uzna sąd.

Comments are closed.