4 Comments on “Awaryjne hamowanie motocyklem na Zakopiance”

  1. Żałosne.. Po co ograniczenie do 70, później do 50, po co utrzymywać bezpieczny odstęp..? Do tego znaki ostrzegawcze, a samo przejście wyraźnie oznaczone.. Prawo jazdy (jeśli jest) do zatrzymania, wysoka grzywna, odzyskanie uprawnień po pozytywnej opinii psychologa i psychiatry.

    1. Na nagraniu widać że odstęp jest jak najbardziej prawidłowy. Co do znaków każdy może mieć chwile nieuwagi i coś przeoczyć. Jeżdże motocyklem i wiem jak to wygląda kierowca puszki poprostu kopnie w hamulec i gotowe auto po chwili stoi a motocykl niestety tak naprawde hamujesz tylko na przednie koło gdyż podczas ostrego hamowania masa motocykla i kierowcy leci do przodu co sprawia że tylne kolo jest odciążone i po mocniejszym wciśnięciu hamulca najzwyczajniej się blokuje co grozi wywrotką. Pomijam fakt że nie każdy motocykl posiada ABS więc wymagane jest umiejętne dozowanie siły hamowania co naprawde nie jest łatwe podczas awaryjnego zatrzymania. Co do ostatniego zdania pańskiego komentarza powiem tyle oceniać czyjś styl jazdy jest łatwo prosze zamontować u siebie w aucie kamerke i wtedy się okaże czy ma Pan prawo oceniać innych

      1. No 50 to tam nie bylo. A przejscia dla pieszych z ograniczeniem do 50 sa na tej czesci zakopianki co kawalek. Minal juz przynajmniej kilka jadac w tym kierunku. Generalnie na tym odcinku pojazdy jezdza za szybko? Bo szeroko, 2 pasy. Dobrze ze przynajmniej to uratowalo motocytkliste. Ale nie piszmy tu o odpowiedniej odleglosci, ktora taka nie byla. Jak widac zabraklo mu 2-3 dlugosci samochodu czyli jakies 10-15 metrow. Albo umiejetnosci. ALBO WOLNIEJ.

Comments are closed.