71 Comments on “Agresja rodzi agresje”

   1. Ham i jeszcze to do śieći wrzuca . Trzeba mieć nierówno pod deklem

  1. Do pana z kamerka-pora za poznac sie z nowymi przepisami I znaczeniem ( jazda na suwak) blekitny ww przed panem po trafil ale wsyzscy tez widza jak po droga poruszaja sie taxi Sam bylem swiadkiem nie raz walk zwyklej korpi taxi I przewozoe. Brawa dla was po 500 zl I 10 puntow zlapal napewno ostudzi nastepnym razem

   1. Polecam zapoznać się o co chodzi z jazdą na sowak, włączając się do ruchu nie obowiązuje ten przepis

   2. Jazda na suwak w tym przypadku nie ma zastosowania. Samochody jadą wolno, ale płynnie. Proszę się douczyć, a potem komentować.

 1. No i bardzo dobrze że cierpa nie wpuszczał, przecież on nie chciał zmieniać pasa. Gdyby chciał to by miał włączony kierunkowskaz xD
  Dzisiaj miałem identyczną sytuację z jakimś młotem w Range Roverze. Nie można dawać przyzwolenia na łamanie przepisów bo będzie coraz więcej takiego bydła. A za swoje zachowanie złotówa powinna stracić licencę.

  1. Kolego! To nie mógł być cierp! Przyjaciele zza wschodniej granicy nie znają przepisów ruchu drogowego.A przeiceż oni latają w firmie uber

  2. Chyba problemy z prawem ruchu drogowego ma nagrywający. W Polsce jak i w innych krajach gdy pasy zwężają się jedziemy na “zamek błyskawiczny”. Nie lubię chamskiej i cwaniaczkiem jazdy taryfiarzy, ale tym razem muszę stanąć po jego stronie.

   1. Cousteau Widać ze nie znasz kompletnie przepisów ruchu drogowego i mam nadzieje ze takie bzdury wypisujesz z perspektywy rowerzysty a nie kierowcy Oczywiście obowiązuje coś takiego ja jazda na tzw zamek ale wedle obowiązujących przepisów nie ma zastosowania w tym konkretnym przypadku

    1. Co ty pierdolisz,zamek ale nie w tym przypadku,on czyli taxi włączala się do ruchu z prawej strony prawidłowo jadącego,więc nie musiał mu ustępować,i to on ma się zastosować,gdzie wy co tak myślą prawo jazdy zdawaliscie.zenada

     1. To nie jest włączanie się do ruchu tylko zmiana pasa. Problemem w tym filmiku jest nie tyle łamanie przepisów ile ból zwieracza u obu gości.

     2. Jaka zmiana pasa? Tam przed każdą dojazdówką do drogi głównej, a taką jechał nagrywający burak, jest znak ustąp pierwszeństwa. Taksiarz nie powinien wjeżdżać na chama bo nie jest na prawie. Inna sprawa, że powinien zasygnalizować chęć włączenia się (zmiany pasa de facto) i nagrywający burak powinien go puścić. Miał możliwość i czas. To, że jest burakiem i go nie puścił to inna sprawa. Nie złamał przy tym przepisów. Tu chodzi o kulturę jazdy i wzajemny szacunek.

     3. Suwak nie obowiązuje jeżeli pas się poprostu kończy, obowiązuje gdy są utrudnienia w ruchu (roboty drogowe, zamknięty pas). Na pasie do rozpędzania (tak jak na filmiku) suwak nie obowiązuje.

     4. 4a. W warunkach znacznego zmniejszenia prędkości na jezdni z więcej niż jednym pasem ruchu w tym samym kierunku jazdy, w przypadku gdy nie istnieje możliwość kontynuacji jazdy pasem ruchu z powodu wystąpienia przeszkody na tym pasie ruchu lub jego zanikania, kierujący pojazdem poruszający się sąsiednim pasem ruchu jest obowiązany bezpośrednio przed miejscem wystąpienia przeszkody lub miejscem zanikania pasa ruchu umożliwić jednemu pojazdowi lub jednemu zespołowi pojazdów, znajdującym się na takim pasie ruchu, zmianę tego pasa ruchu na sąsiedni, którym istnieje możliwość kontynuacji jazdy.

    2. Jestem kierowcą zawodowym od 31lat bez stłuczki ale prawym pasem nie powinno się wyprzedzać jesteśmy już dość długo w unii europejskiej przepisy są takie same stosuję się do przepisów i nikomu nie zrobiłem krzywdy ale niestety muszę często myśleć za innych uczestników ruchu i przewidywać ich zachowanie Polska jeszcze daleko odbiega od kultury jazdy we Francji bo tam teraz się poruszam i naprawdę szanują tam polskich kierowców

   2. Jazda na zamek obowiązuje w wypadku wzmożonego spowolnionego ruchu (czytaj korek). Nie ma natomiast zastosowania w przypadku normalnego natężenia i taksówkarz w tym momencie miał obowiązek ustąpić pierwszeństwa. Ponadto nawet gdyby w tym wypadku był korek, to kierowca któremu kończy się pas ma obowiązek zasygnalizować chęć zmiany pasa, a przecież taxi nie wyrzuciło kierunkowskazu.

   3. Ale włączenie kierunkowskazu było jego obowiązkiem,o tym zapomniałeś napisać,skoro już tak znasz prawo o ruchu drogowym:)
    To o czym piszesz, to jazda na “suwak”:)

   4. Suwak nie obowiązuje jeżeli pas się poprostu kończy, obowiązuje gdy są utrudnienia w ruchu (roboty drogowe, zamknięty pas). Na pasie do rozpędzania (tak jak na filmiku) suwak nie obowiązuje.

    1. Oczywiście, ze obowiązuje. Podstawa prawna w Polsce:
     4a. W warunkach znacznego zmniejszenia prędkości na jezdni z więcej niż jednym pasem ruchu w tym samym kierunku jazdy, w przypadku gdy nie istnieje możliwość kontynuacji jazdy pasem ruchu z powodu wystąpienia przeszkody na tym pasie ruchu lub jego zanikania, kierujący pojazdem poruszający się sąsiednim pasem ruchu jest obowiązany bezpośrednio przed miejscem wystąpienia przeszkody lub miejscem zanikania pasa ruchu umożliwić jednemu pojazdowi lub jednemu zespołowi pojazdów, znajdującym się na takim pasie ruchu, zmianę tego pasa ruchu na sąsiedni, którym istnieje możliwość kontynuacji jazdy.

     1. Przeczytaj młotku pierwsze 5 słów cytowanego paragrafu i dopiero się wypowiadaj.

   5. Nie zwalnia to z konieczności sygnalizowania zmiany pasa. Brak sygnału – nie ma podstaw do wpuszczania.

   6. No to przeczytaj sobie najpierw kiedy zasada zamka działa. Druga sprawa to jest powinność a nie obowiązek. Trzecia, to przy zmianie pasa ruchu musi być sygnalizacja zmiany pasa ruchu…
    Nie będę bronił nagrywającego, bo zachował się po chamsku, ale nie złamał przepisów

   7. Winny był taryfiarz gnidy myślą ze wszystko im można prawie każdy taki sam myślą że są uprzywilejowani… Jesli by go nagrywający stuknął wtedy gdy ten gnida chcial sie wcisnąć to jego wina by byla od gnidy bo bez kierunkowskazu a nawet jesli jest jazda “zamek” to i tak osoba włączająca sie musi ustąpić pierwszeństwa musi sie upewnic ze ma miejsce, miałem tą samą sytuację na szczęście nagralem wszystko na kamerce gnida tez w taxi włączał sie tak do ruchu jakta gnida i nie odpuścił i się przetarliśmy i jego wina byla policja uznała gnide za winna bo on musi sie upewnić czy ma miejsce a jak nie to ma ustąpić pierwszeństwa

   8. Na zamek to możesz jeździć jak jest znaczne spowolnienie ruchu (korek) 🙂 jak nie włączysz kierunkowskazy to skąd mam wiedzieć czy na końcu pasa nie staniesz ? Włącz myślenie.

   9. Popieram, nagrywajacy zachował.sie jak skończony cham o łamaniu przepisów nie wspomnę bo to oczywiste

   10. Kolego, nie trzymam żadnej strony, ani taxiarza ani tego cebularza, bo obaj warci siebie. Ale radzę poczytać przepisy, bo zasada na zamek zaczyna działać kiedy dochodzi do zwężenia drogi, np z 3 pasów na 2, z dwóch na jeden… Ale nie ma czegoś takiego jak zasada na zamek przy włączcniu sie do ruchu…

   11. Jazda na suwak w tym przypadku nie ma zastosowania. Samochody jadą wolno, ale płynnie. Proszę się douczyć, a potem komentować.

 2. A ty swoją arogancją i chamstwem rodem z najbardziej zapyziałej wiochy powinieneś się usunąć z rasy ludzkiej a ze społeczeństwa Polskiego to już na pewno. ZIMBABWE MOŻE ci podpasuje.

 3. Nie wiem czy taryfiarz miał włączony kierunkowskaz, czy nie ale na pewno autor filmu powinien się zastanowić czy w takim stanie emocjonalnym powinien w ogóle zasiadać na kółkiem. lub kontynuować jazdę. Z takim zachowaniem i kulturą staje się zagrożeniem realnym dla innych użytkowników ruchu a nawet, śmiem ocenić – dla swoich najbliższych. Nie wyobrażam sobie sytuacji , aby na tylnym siedzeniu w tym samochodzie siedziało dziecko.

 4. Łooo mamo jak zaciągO ten słoJJik.
  Mogl go wpiscic bo takie sa teraz przepisy. Taksiaz nie bez skazy ale nalezalo sie jemu wjechac.

  Sloj chcial cwaniakowax a potem w polsce zla opinia o warszawiakach. Smutne

  1. Serio? Należało? Idź czytać przypisy, bo znacznego zmniejszenia prędkości tam nie było

   1. Tam jest co najmniej 80 km/h a w z wrzeniu poruszają się około 40km/h. To jest znaczne zmniejszenie prędkości a nagrywający mial ogromną ilość czasu żeby zwolnić i wpuścić tego z prawej. Nie musieliby stwarzać potem zagrożenia na drodze gwałtownie chamujac a dalej jak widać na filmie jadąc obok siebie i dyskutować w emocjach blokując kierowców za sobą.

  2. A jakie przepisy są ze nakazują wpuścić auto z pasa do włączenia się do ruchu i do tego bez kierunkowskazu? Podstawe prawna mogę???

   1. Bardzo proszę:
    4a. W warunkach znacznego zmniejszenia prędkości na jezdni z więcej niż jednym pasem ruchu w tym samym kierunku jazdy, w przypadku gdy nie istnieje możliwość kontynuacji jazdy pasem ruchu z powodu wystąpienia przeszkody na tym pasie ruchu lub jego zanikania, kierujący pojazdem poruszający się sąsiednim pasem ruchu jest obowiązany bezpośrednio przed miejscem wystąpienia przeszkody lub miejscem zanikania pasa ruchu umożliwić jednemu pojazdowi lub jednemu zespołowi pojazdów, znajdującym się na takim pasie ruchu, zmianę tego pasa ruchu na sąsiedni, którym istnieje możliwość kontynuacji jazdy.

 5. Jazda na suwak się kłania, w sumie to piękne nagranie jak nie robić z jednej i drugiej strony. Nagrywający już nie pomyślał ile zagrożenia powoduje zmuszając drugie auto do hamowania i co z pojazdami dalej z tyłu, jak koń z klapkami na oczach, mój pas, moja droga… To kto niby prowokuje na filmiku?

  1. Jaka jazda na suwak?
   Poczytajcie najpierw przepisy.
   Jazda na suwak ma zastosowanie w przypadku znacznego zmniejszenia prędkości z powodu korka, a nie przy wpychaniu się na chama na inny pas.

   1. Ok, dobra obejrzałem jeszcze raz i cofam co napisałem, można uznać, że było znaczne ograniczenie prędkości.

    1. Ale suwak obowiązuje przy zamkniętym pasie, koniec pasa do rozpędzania (tak jak na tym filmiku) nie wymusza suwaka, nawet jeśli jedzie się powoli.
     Oczywiście że mógł go wpuścić, ale taksiaz nie miał prawa wymuszać tu pierwszeństwa. Przepisy są przeciwko taksówce.

     1. A jakie przepisy są ze nakazują wpuścić auto z pasa do włączenia się do ruchu i do tego bez kierunkowskazu? Podstawe prawna mogę???

     2. Problem nie leży w suwaku, tylko w braku podstaw kultury u obu kierujących.

  2. Znajomość przepisów się kłania Warto było by się zaznajomić zamiast bzdury wypisywać

 6. Chamem w tym nagraniu jest jego autor. Aż dziw bierze, że udostępnił to nagranie ;D Autka spokojnie wyjeżdżają z prawej strony na suwak a ten koleś obraża taryfiarza. DNO!!!

  1. Jogi, oddaj prawo jazdy, to była zwykła zmiana pasa, a nie jazda na suwak, do tego cierp bez kierunkowskazu. Zrób przysługę ludzkości i nie kieruj już autami.

   1. 4a. W warunkach znacznego zmniejszenia prędkości na jezdni z więcej niż jednym pasem ruchu w tym samym kierunku jazdy, w przypadku gdy nie istnieje możliwość kontynuacji jazdy pasem ruchu z powodu wystąpienia przeszkody na tym pasie ruchu lub jego zanikania, kierujący pojazdem poruszający się sąsiednim pasem ruchu jest obowiązany bezpośrednio przed miejscem wystąpienia przeszkody lub miejscem zanikania pasa ruchu umożliwić jednemu pojazdowi lub jednemu zespołowi pojazdów, znajdującym się na takim pasie ruchu, zmianę tego pasa ruchu na sąsiedni, którym istnieje możliwość kontynuacji jazdy.

 7. Burak z nagrywającego Należało zgłosić się na policje z tym nagraniem Zapewne otrzymałbyś “nagrodę”

 8. Jeblem z tego Komentarza????? dobreee… Ja jeżdżę Ciężarówka po Irlandii od 15lat,byłem też parę razy Autem w Polsce i jakbym ja miał taką sytuację ‘wpuściłbym typa’..

 9. Te autor filmu to taki sam jak ten złotówa, wszędzie mam pierwszeństwo.
  Zbawiło jakby na chwilkę zwolnił. Żenada

 10. Co wy SZOFERY macie z tą jazdą na suwak ze piszecie tu akie bzdety Jazda na suwak nie obowiązuje w tym konkretnym przypadku zamiast pisać głupoty warto było by poczytać kodeks drogowy Hańba to wasze komentarze a jeszcze dramat to ze jesteście kierowcami Prawko dostaliście chyba za ubitego świniaka a nie za wiedzę i umiejętności

 11. Po obejrzeniu całego filmiku stwierdzam, ze burakiem roku jest nagrywający. Wywołuje agresje specjalnie 😉 przykład jakim kuta*em nie wolno być jest nagrywający

 12. Jak najbardziej popieram. Agresja zaczyna się od braku kultury na drodze. Oby następnym razem nagrywający cwaniak musiał się zatrzymać na końcu pasa wtedy może się czegoś nauczy

 13. Ten co nagrywa to chyba ten stop chamidlo na youtubie będziesz jak dziecko u pani będziesz może i ten taxi nie był idealny ale agresją to zyfal ten co nagrywał.Wezucajac to do internetu co chciał się usprawiedliwić że źle zrobił i był agresywny to nie wyszło mu głupek drogowy i tyle

 14. Problemy z kodeksem drogowym ma szanowny Cousteau. Na zamek jeździmy, kiedy występuje znaczne spowolnienie ruchu, czyli tzw. korek. Tu nie zachodziło. 2. Nawet jednak to nie zwalnia z używania kierunkowskazu. 3. Podsumowanie – nie wystarcza sama wiedza zdobyta w telewizji o jeździe na suwak, trzeba jeszcze poczytać przepisy.

 15. Jak to czytam to aż jestem dumny z naszych kierowcow, że sa tak praworządni, tak przestrzegają przepisów a co lepsze każdy jest “miszczem” kierownicy. Na drodze oprócz przepisów obowiązuje też kultura. Fakt taksiarz wciska się na chama ale autor nagrania nie jest lepszy. Co by się stało gdyby nagrywając burka zachował wieszką odległość przed poprzedzajaczym go pojazdema a taksiarz wjechał z podobna prędkością. … już wiem… burak stałby 15 a nie 16 na kolejnym skrzyżowaniu…. i dlatego jesteśmy w większości krajów na świecie uważani za debili za kierownicą (oprócz Rosji, Ukrainy, Białorusi itp)

  1. *** oj dla czepialskich. Przepraszam za błędy. Poniżej wersja poprawiona.
   Jak to czytam to aż jestem dumny z naszych kierowcow, że sa tak praworządni, tak przestrzegają przepisów a co lepsze każdy jest “miszczem” kierownicy. Na drodze oprócz przepisów obowiązuje też kultura. Fakt taksiarz wciska się na chama ale autor nagrania nie jest lepszy. Co by się stało gdyby nagrywający burak zachował wieszką odległość przed poprzedzajaczym go pojazdem a taksiarz wjechał z podobna prędkością. … już wiem… burak stałby 15 a nie 16 na kolejnym skrzyżowaniu…. i dlatego jesteśmy w większości krajów na świecie uważani za debili za kierownicą (oprócz Rosji, Ukrainy, Białorusi itp)

 16. Sami kierowcy gentlemani i nie tylko nigdy nie przeklinają zawsze każdego bez kierunkowskazu wpuszczają jak chce wjechać bo przecież są tak inteligentni ze oni to wiedza już dużo wcześniej. A prawda jest taka ze typ się bez pardonu jak zwykły burak pakuje na pas nie sygnalizując tego kierunkowskazem pluje się przez szybę. Do tego nawet tutaj sie znalazł psycholog który ocenił stan psychiczny kierowcy w tym momencie mówiąc ze nie powinien prowadzić. Sami eksperci , lekarze i pełni najwyższej kultury obywatele. Szkoda tylko ze nic się nie znają na przepisach bo w razie zetknięcia się tych 2 samochodów wine ponosi kierowca taxowki bez dyskusyjnie i głupie gadanie o kulturze na drodze czy tez jeździe na zamek jest tutaj bezcelowe. Wiec schowajcie prawko z powrotem do paczki po chipsach i zacznijcie jezdzic autobusem aby bylo bezpieczniej na drodze

 17. Mogliby sobie przy kawce pogadać co ich boli a nie stwarzajac zagrozenie dla innych uzytkownikow ruchu jadac 40km/h i pier… który to nie mądrzejszy i odwazniejszy. Jeden i drugi wart siebie.

 18. jak ty tak interpretujesz przepis to niezły z ciebie KIEROWCA doczytaj doucz sie i wtedy komentuj

 19. Taxi brak kierunku to fakt. Ale nagrywający to jakiś patol który chyba w szkole kolegów nie miał. Obydwoje pokazali poziom buractwa.

 20. Jazda na tzw suwak obowiązuje przy dużym natężeniu ruchu bądź korku. A nie cały czas! Ludzie za bardzo wzięli sobie do serca ten suwak i teraz próbują się wcisnąć zawsze i wszędzie. Na to nie ma zgody. Drugi temat to kierunkowskazy. Skoro cierpa go nie włącza i nie sygnalizuje zamiaru wykonania manewru to niech potem nie ma pretensji że ktoś go zignorował. W myśl przepisów nie wiadomo co on robił. A nawet można wysnuć tezę, że chciał dojechać do końca pasa i się zatrzymać. Jeżeli miał, zamiar zmienić pas to musi to sygnalizowac. Kiedyś cierpy oszczędzaly na żarówkach. W dobie ledów o tak im nie przeszło……

 21. Zasada jazdy na suwak obowiązuje tylko w przypadku zatoeu drogowego tzw. korka.

Comments are closed.