142 Comments on “Agresja drogowa – Na każdego cwaniaka znajdzie się większy cwaniak”

 1. Pan ze Skody to powinie n Ci drogi autorze w dupe te Twoje okulary wepchnąć, bo ślepy jesteś jak kret, jeśli twierdzisz, że to był ruch o dużym natężeniu. Po drugie, to jeździ się prawa pasem cumbale, by właśnie ktoś cię mógł wyprzedzić, bo nie jesteś kur… Świętą krową a to Polska a nie Indie.

  Mandat jeazcze powinieneś dostać.

  1. Ooo, czyżby rzeczony pan ze skody? Idź debilu być nim gdzie indziej…

   1. Za blokowanie pasa lewego albo ruszanie na skrzyżowanie lub zjazd ze skrzyżowania za jazdę żółwim tempem powinni mandaty lepić wtedy by o połowę korków mniej było

    1. Następny debil “latający” starą betą na łysych oponach. Szybki i wsciekły. Takich na drzewach zawsze znajdują. Ograniczenia prędkości obowiązują w obszarze zabudowanym.

     1. Nawet na nauce jazdy cię nauczą i się wróć tam skoro nie wiesz że jeździ się prawym pasem chyba że wyprzedzasz albo jedziesz pasem do skrętu w lewo. Za jazdę lewym pasem bez konkretnej przyczyny i blokowanie ruchu jest mandat…

     2. Zizuu nie Ty jestes od karania i decydowania, czy moze ktos zlamac zakaz przekroczenia prędkości, czy nie. Nie wolno jezdzic lewym pasem bez zamiaru wykonania skretu w lewo, gdy prawy pas jest wolny, blokujesz awaryjna mozliwosc wyprzedzenia Ciebie. Co w sytuacji koniecznosci ratowania zdrowia, gdy ktos pedzi do szpitala???
      Pozdrawiam

    2. Co to ma być: ” ruszanie na skrzyżowanie lub zjazd ze skrzyżowania “, poza tym przy ograniczeniu do 50 km/h w terenie zabudowanym to o jakim blokowaniu lewego pasa my tu mówimy.

     1. A chociażby o takim blokowaniu ze mógł jechać właśnie do szpitala z żoną ktora rodzi albo z dzieckiem które sobie głowę rozjebało a ty wielki panicz musisz jechać lewym pasem…. masz nakaz w polskim kodeksie drogowym jazdy prawym pasem a za lewy nawet jest mandat 😉 i powinni ci go wjebac. Choć w cale nie pochwalam kozaka ze skody to sam też kozaczyles gdy widziałeś ze ci macha bys zjechał

    3. Czy jak gościu jechał w mieście 50km/h to jest żółwie tempo? Rozumiem, że przez noc wprowadzili nowe ograniczenia prędkości… Właśnie dlatego w Polsce nigdy nie będzie dobrze. Nie ważne jak gościu jedzie, od zatrzymywania i mandatów jest policja, a nie matoły z przerośniętym ego…

   2. Do pana Estebana:
    Radzę najpierw zapoznać się z przepisami a potem ewentualnie rzucać inwektywami,pod warunkiem że się ma rację.
    W obszarze zabudowanym na jezdni z dwoma pasami ruchu nie obowiązuje zasada jazdy prawą stroną,tym bardziej jeśli są oznaczenia jak na filmie ,lewy pas jazda prosto i w lewo,prawy pas jazda prosto i w prawo,panu z białej skody najwyraźniej brakowało tej wiedzy i należało mu się dużo więcej niż to co dostał na filmie za takie zachowanie…
    Jadąc lewym pasem dopuszczalną prędkością nikt nikogo nie blokuje,a jeśli już ktoś ma ochotę złamać przepisy i jechać prędzej ,to zgodnie z przepisami,w obszarze zabudowanym ma prawo wyprzedzić prawym pasem!

    1. to ciekawe bo ja dostalem mandat za jazde w podobnej sytuacji z powodu ze nie jechalem prawym. Chyba twoja wiedza nie jest ugruntowana.

     1. Lewy pas to nie kółko różańcowe
      A po drugie to chyba miał lusterko wsteczne w samochodzie i widział ze ktoś jedzie szybciej i powinien mu ustąpić pas ruchu.
      Tak jak wyżej ktoś pisał „Może żona rodziła”bądź coś się z dzieckiem stało.
      W takich przypadkach każdy jak najszybciej chciałby do szpital dotrzeć, a tutaj taki pajac blokuje ci lewy pas.

     2. „ Lewy pas to nie kółko różańcowe
      A po drugie to chyba miał lusterko wsteczne w samochodzie i widział ze ktoś jedzie szybciej i powinien mu ustąpić pas ruchu.
      Tak jak wyżej ktoś pisał „Może żona rodziła”bądź coś się z dzieckiem stało.
      W takich przypadkach każdy jak najszybciej chciałby do szpital dotrzeć, a tutaj taki pajac blokuje ci lewy pas.”

    2. Dokładnie racja. Nie wszyscy potrafią czytać kodeksy ze zrozumieniem… A jak tak bardzo chcą się czepiać to ten dzban z białej skody powinien dostać mandat za wyprzedzanie prawym pasem plus blokowanie ruchu.

     1. Kolejny “instruktor”, a od kiedy w terenie zabudowanym wyprzedzanie prawym pasem jest zakazane. Obiektywnie – gość z białej skody dożywotnia utrata uprawnień bo albo człek zrobi komuś krzywdę, albo na zawał z nerwów padnie, a dla człowieka zgłaszającego mandat za poruszanie się lewym pasem mimo, że miał wiele okazji, aby zjechać na prawy. Pamiętajcie nie my jesteśmy od pilnowania czy ktoś jedzie z dopuszczalną prędkością. Karygodne zachowanie obu kierowców, ale dla Pana ze skody odpowiedzialność karna.

    3. Co za absurd. Szkoły da Ci tlumaczyc, jak rzucasz przekonywujaco nieprawdziwe informacje. Za jazde lewym pasem, bez wykonywania manewru skretu w lewo nawet przy takim oznakowaniu i przy pustej prawej stronie, grozi mandat w wysokosci 500zl plus 2 punkty karne.

  2. Ach jaki Ty inteligentny jesteś…. pewnie też tak postepujesz jak ten wieśniak ze skody i jeszcze mandatami straszysz. Przez takich wieśniaków źle się jeździ.

  3. Albo nie masz prawka, albo jesteś dzieckiem albo jesteś nie do je ba my. Od kiedy w mieście powinno się jechać prawym pasem żeby ktoś cię mógł wyprzedzić?,. W mieście można wyprzedzać z prawej strony i można sobie jechać jak święta krowa.

   1. Jesteś typowym zerowym kierowcą, który sam jest niedojebany, albo , drugiego wytrysku. Jeśli prawy pas jest wolny to masz obowiązek jechać prawym, lewy służy do wyprzedzania ty dzbanie. Gdybyś mnie blokował lewym pasem to bym za Tobą pojechał i wyjaśnił ci inaczej skoro nie rozumiesz, Panie bystry jak woda w kiblu. A teraz leć pieprzona cebulo po 500 plus albo zasiłki bo pewnie to twój poziom xD

    Co dalej nie zmienia faktu że Pan ze skody zachował się nieodpowiednie 😀

    1. Czy ty zdawałeś prawo jazdy na basenie? Poczytaj sobie nt. przepisów o ruchu drogowym, zwłaszcza punkty, dotyczące poruszania się po mieście. Może wtedy zrozumiesz, że Twoje passeratti kupione za socjal nie zawsze ma pierwszeństwo.

    2. A jak by chciał za chwilę skręcić w lewo to powinien poprosić o zmianę pasa jaśnie Pana? Za którym razem Pan zdał prawko ? 14? 17?

    3. Skoro w mieście jest 50 km/h i gość jedzie lewym pasem 50 km/h to jakim cudem ten pas ma służyć do wyprzedzania?

     1. Kiedy wyprzedzasz, możesz zwiększyć prędkość aby wykonać manewr szybko i bezpiecznie i do tego właśnie służy lewy pas.

     1. Podczas wyprzedzania można zwiększyć prędkość, ale tylko do wartości obowiązującego ograniczenia. Nie wolno przekraczać prędkości z powodu wyprzedzania… Klop585 oddaj proszę prawko.

   2. a tobie dali prawko za kury czy za kaczki w Polsce jest ruch prawostronny i nawet w mieście powinieneś jechać prawą stroną nie lewą nawet w mieście tylko tak się przyzwyczailiście chyba że są oznakowane pasy do jazdy na wprost albo skrętu w lewo lub w prawo

    1. Ten pas akurat był oznakowany do jazdy na wprost znakiem poziomym takiej wielkości że nawet niewidomy by zdążył zareagować. pozdrawiam z małej litery

   3. Hahahaha ziomek, właśnie stworzyłeś nowe przepisy drogowe. W Polsce obowiązuje ruch prawostronny, lewy pas służy do wyprzedzania…. tylko mało kto o tym wie

     1. Prawy pas też do wyprzedzania się nadaje. W mieście, na autostradzie. Zapraszam na kursy doszkalające.

    1. Dla wszystkich “znafcuf” przepisów drogowych. Nie ma znaczenia czy poruszamy się po drodze o 2 pasach w mieście lub poza. Przepisy mówią jasno ruch prawo stronny i jazda prawym pasem!
     “Art. 16 prawo o ruchu drogowym 1. Kierującego pojazdem obowiązuje ruch prawostronny.
     2. Kierujący pojazdem, korzystając z drogi dwujezdniowej, jest obowiązany jechać po prawej jezdni; do jezdni tych nie wlicza się jezdni przeznaczonej do dojazdu do nieruchomości położonej przy drodze.”
     Gratuluję autorowi nagrania odwagi. Jak policja trafi na nagranie to się jeszcze mandatu doczeka 😀

     1. To że jechał lewym pasem nie daje żadnemu agresywnemu debilowi do takiego zachowania. Kara za naruszenie nietykalności była by większa niż mandat za wykroczenie drogowe adwokacki od siedmiu boleści!

     2. Ten pas akurat był oznakowany do jazdy na wprost znakiem poziomym takiej wielkości że nawet niewidomy by zdążył zareagować. pozdrawiam z małej litery

     3. To jeszcze doczytaj co to jest jezdnia na drodze dwujezdniowej matołku… Pewnie tego nie zrobisz więc ci wytłumaczę. Jezdnia nie oznacza pasa ruchu na ulicy dwupasmowej, tylko chodzi o to żebyś nie jechał pod prąd. W PL jest ruch prawostronny a w UK lewostronny.

   4. Kto Ci prawko dawał gosciu według kodeksu ruchu drogowego nalezy jechać prawym pasem i nie ważne czy autostrada czy s mieście poruszamy sie prawym pasem wyjątkiem są zakorkowane drogi wtedy masz prawo jechac lewym pasem i przy wyprzedzaniu… Otwórz spowrotem testy na prawko bo kiedyś to może źle skończyć dla Ciebie…

   5. Przeczytaj najpierw PRD żeby się wypowiadac, w Polsce mamy ruch prawostronny a to oznacza że masz jechać najbliżej prawej krawędzi jezdni w przypadku zajmowania lewego pasa ruchu bez jakiegokolwiek wyprzedaania jesteś sprawcą wykroczenia

   6. I tacy jak ty nie powinni mieć prawka, bo właśnie oznajmiłeś że przepisów ruchu drogowego to ty nie znasz. Kup sobie lepiej karnet na autobus.

   7. W Polsce obowiązuje ruch prawo stronny, nawet w mieście, nawet jeśli to są dwa pasy w jednym kierunku. Nie wierzysz doczytaj, albo zapytaj kto się na tym zna a nie rób z siebie większego pajaca niż jesteś, bo kiedyś ani kamerka, ani policja Ci nie pomoże. Na miejscu kierowcy ze skody wziął bym kamerkę.

   8. Przepisy mówią, żeby jechać prawa stroną , lewa jest dla tych co szybciej jada

  4. Chyba Ty kolego nie masz prawka, prawym pasem wolno wyprzedać jeśli masz 3 pasy ruchu i powinno się jeździć prawym – uczą tego na kursie. Nie zmienia to faktu, że Pan ze skody zachował się nieodpowiednio.

   1. 3 pasy ruchu są potrzebne poza terenem zabudowanym, na terenie zabudowanym wystarczą dwa.

   2. Art. 16 prd mowi wszak o ruchu prawostronnym.
    Tutaj jednak najdslej idący z wyjasnieniem jest art. 24 prd ust. 3 (wyprzedzanie z lewej strony) ale wyjątek jest w ust. 10 dopuszcza sie wyprzedzanie na D-42 z prawej strony gdy są 2 pasy w jednym kierunku (jak na filmie).
    Nie zmienia to faktu że z kultury jazdy pan z kamerką powinien nauczyć się korzystać z lprawego pasa.
    Ten drugi owinien nauczyć się ogolnie kultury i ewidentnie tamował Ruch art
    90KW (ten kolejny kozak też tamował).

    1. To ze sie dopuszcza wyprzedzanie prawym nie zwalnia goscia z trzymania się prawego pasa. Nigdzie nie znalazłem wzmianki ze można się trzymać lewego jeśli ruch jest mały i można zjechać na prawy

  5. Cos chyba slabo przepisy znasz bo jazda prawym pasem obowiazuje poza terenem zabudowanym pozdro 😉

   1. A jak sprawa stoi u Polaków w Polsce mieszkających odnośnie korytarza życia?? Bo ja jestem na zachodzie i tu nikomu nie trzeba tego tłumaczyć taka mentalność sama w sobie

   2. Jest jeden przepis dla terenu zbudowanego i obszaru poza . Prawa strona obowiązuje. Lewy pas jest do wyprzedzania i aut szybciej jadących niż Ci na prawym pasie

   1. Zasady korzystania z dróg określa art. 16. ustawy prawo o ruchu drogowym, który mówi, że kierującego pojazdem obowiązuje ruch prawostronny i jest on obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Art. 16 precyzuje także, że kierujący pojazdem, korzystając z drogi dwujezdniowej, jest obowiązany jechać po prawej jezdni oraz korzystając z jezdni dwukierunkowej o co najmniej czterech pasach ruchu, jest obowiązany zajmować pas ruchu znajdujący się na prawej połowie jezdni.

  6. Znane ci jest pojęcie dozwolonej prędkości? Jeśli wszyscy jadą z taką samą, dopuszczalną prędkością, to jak ty chcesz matole wyprzedzać?

   1. A jakby Cię matołku potrzebowała wyprzedzić policja, straż, kartoteka to co ma się kierowca takiego uprzywilejowanego pojazdu zastanawiać czy ty ich zauważysz w lusterku i zmienisz im pas na prawy by ich puścić ??? Czy np kierowca który jedzie w wyższej konieczności z umierająca, rodzącą osobą na pokładzie ??. Pomyśl trochę ! Czy mają się oni bać i może spodziewać po tobie, że np w strachu gdy nagle słysząc za sobą sygnały ( bo ci disco polo grało na full – o inną muzykę cię nie podejrzewam) -zmienisz im przed maską nagle pas na prawy i dojść może do wypadku ??? Pomysł trochę o innych nie tylko o sobie. A gdy jedziesz prawym bo droga jest prawie pusta , to wiedza, ze znasz przepisy i spokojnie na dużej różnicy prędkości mogą cię wyprzedzić – kumasz na przykład choćby ten prosty powód dla którego jeździ się prawą stroną, prawym pasem itd. ? Nie jesteś sam w tym kraju !!!

  7. Ja jak nie znam miasta też jeżdżę nie raz lewym pasem jak mam za jakiś czas skręcać w lewo jeżeli jechał 50 może sobie jechać lewym pasem może skręcał za niedługo itp to nie autostrada były by trzy pasy zapewne jechał by sobie środkowym pasem a gościu mógł by sobie szarżować a ze skody gościu idiota za agresję dostał 2 razy większa agresję

  8. Esteban w Skodzie nie jechał żaden pan tylko agresywny debil, a po twoim komentarzu widać że to twój krewny.

  9. Jak byś nie wiedział to w terenie zabudowanym można wyprzedzać każdym pasem ruchu cebulo

  10. Nie zesraj się.

   Co by nie robił na drodze, idiota ze Skody nie ma prawa go zatrzymać, ani tym bardziej dotknąć. Chory kraj, chorzy ludzie.

  11. Po to w tym przypadku w Skodzie siedział nie Pan tylko jakiś patałach. No i za co ten mandat ???

  12. Wal się na ryło nieuku jebany. Naucz się normalnych przepisów a nie kopiujesz styl jazdy z need for speed.

 2. Ogolnie kilku idiotow spotkało sie w jednym miejscu. Najwiekszym dzbanem gosc nagrywajacy bo jedzie lewym pasem osiol jeden i wku…. wszystkich kierowcow jadacych z tylu. Pewnie ośle czytasz to . Lewy pas służy do wyprzedzania.

  1. Tu akurat również do skrętu w lewo. Moim zdaniem jeździ się pierwszym, wolnym prawym pasem.

  2. A czym się różni prawy pas od lewego jeżeli na obu jest takie same ograniczenie prędkości.

   1. No k.wa nie wierzę. Wszędzie są takie same ograniczenia dla obu pasów a jednak prawy pas RÓŻNI się od lewego, jak nie wiesz czym to wróć na kurs albo ucz się od lepszych kierowców. Jak jechał 40-50 h to niech się turla prawym a lewym pozwoli jechać tym którzy chcą jechać szybciej.

    1. Akurat nie wszędzie sa takie same ograniczenia na każdym z pasów, zależy to od znaków umieszczonych nad pasami ruchu (jest tak np na Konotopa gdzie z S2 wjeżdża się w kier A1 lub S8, prawe pasy maja 70).

     Oczywiście, ze trzeba jeździć prawym pasem, niezależnie z którego wytrysku się jest. Mandat za niestosowanie się jest do 500 zł.

     Wyprzedzać prawym pasem można poza terenem zabudowanym jak są 3 pasy, w mieście dowolnie.

     Suwak nie oznacza wpi*przania się. Nawet jak jest zmniejszony ruch, to można wjechać na suwak pod warunkiem niespowodowania niebezpieczeństwa w ruchu drogowym – kompletnie tak samo jak z wyjeżdżaniem autobusu z zatoki przystankowej w mieście.

  3. Taki kozak jesteś?. W mieście osle? Chciałeś jechać 80 palo i pozabijac ludzi?

  4. Mo to debilek z białej skody nie powinien miec problemu tylko jechac grzecznie prawym pasem. W polsce to mnóstwo takich gierojów, jedziesz trasą to lewy pas pełen, widać wszyscy są w stanie permanentnego wyprzedzania… przez całą drogę…

 3. Osłami to wy jesteście, jak nie wiecie, ze lewy pas ma swoje zastosowanie tylko po za miastem 😉 W mieście możesz wyprzedzać każdym pasem, pod warunkiem, ze nie łamiesz innych przepisów. Czas oddać prawo jazdy.

  1. W Polsce obowiązuje prawostronny ruch i masz jechać prawym pasem. Poza terenem zabudowanym ( nie miastem) obowiązuje zakaz wyprzedzania prawym pasem chyba że są przynajmniej trzy pasy ruchu w jednym kierunku. Radził bym trochę przypomnieć sobie przepisy !!!!

   1. No jeden “mądry” i drugi mądrzejszy.

    Na autostradzie, czy drodze szybkiego ruchu też można wyprzedzać prawym pasem.
    Piotrze, tak więc zalecam Tobie nie “przypomnienie” przepisów, tylko ich zrozumienie.

  2. Co? Przytocz mi jakiś przepis który to reguluje, bo chyba coś Ci się pomyliło

  3. Osioł to masz na drugie. Podaj mi jakikolwiek przepis który mówi o tym że w mieście można jechać lewym pasem? Tak samo jak i poza miastem służy on do wyprzedzania no i jedynie do jazdy nim przy skręcaniu w lewo. Poczytaj przepisy

  4. nie tylko poza miastem lecz w mieście też chyba że są oznakowane pasy inaczej , sam lepiej oddaj prawko

  5. Z Twojej wypowiedzi można wywnioskować iż nie można wyprzedać prawym pasem poza miastem, bzdura. W naszym kraju dopuszczalne jest wyprzedzanie zarówno prawym jak i lewym pasem, oczywiście z zachowaniem warunków bezpieczeństwa i stosując się do zasad ruchu drogowego.

   Nie zmienia to jednak faktu ze tzw. choroba lewego pasa to jedno z najgorszych zjawisk na naszych drogach.
   Zrozumcie wreszcie ze w Polsce obowiązuje ruch prawostronny !! A blokowanie lewego pasa to zwykle cebulactwo i idiotyzm. Na filmiku widać ewidetnie ze autor jedzie lewym pasem czując się właśnie święta krową. Zwijaj Typie gumy na prawy pas bo będziesz miał takich sytuacji więcej. Co Cię boli ze ktoś chce jechać szybciej ? Skąd ten ból dupy jak Cię ktoś wyprzedza ?
   Moim zdaniem sprowokowałes cała sytuacje i w konfrontacji ze mną zebralbyś w jedynki zarówno Ty jak i ten bohater z dalszej części.
   Ten kraj jest tak przepełniony zazdrośnikami, zawistnikami i ludzi z bólem dupy że ciężko się tu funkcjonuje. Przykre to jest, ale my Polacy jako naród jesteśmy po prostu zj***ni….

   1. Jaki groźny sprzed komputera. Pizda w świecie, gwiazda w necie- jak co drugi tutaj. Wszyscy jeżdżą, a żaden przepisów nie zna. Ile macie prawko wiejskie gnojki? pół roku?

 4. Tłumaczenie się z jazdy lewą stroną bzdurne. Tak czy siak od wymierzania sprawiedliwości jest ktoś inny. Na pewno już teraz będziesz jechał jak się należy. Dostałeś brutalną lekcję, którą zapamiętasz do końca życia… Sheriff też dostał nauczkę…

 5. Takie cymbały jeżdżą lewym pasem 50km… h mnie to obchodzi, ale niech cymbał nie blokuje innych uczestników ruchu!!! Wypad na prawy pas cymbale 🙂 i jeszcze kiedyś dostaniesz w kły za takie blokowanie!!!

  1. Nie ma to jak kilku cymbałów na drodze a wszystko jak zwykle zaczyna się od kretyna blokującego lewy pas. Mógłby cymbał zjechać na prawy ale nie, kur.. wa woli blokować leay pas. Nie dziwię się że człowiekowi nerwy puściły patrząc jak jeździ się po polskich miastach. Zastanawiam się o co chodziło celowi który do niego wyskoczyl. Sprawa jest prosta. Spotkali się trzech debili na drodze.

 6. Bez względu czy czy masz ochotę łamać przepisy i jechać 90 czy 40 to jeżeli jest możliwość jest obowiązek poruszania się prawym pasem. Mimo wszystko jeżeli się ktoś taki trafi to zatrzymywanie się i wojowanie nie przyspieszy tylko zwolni więc bez sensu

 7. Jest obowiązek poruszania się prawym pasem. I nie wyprzedzamy na przejściu dla pieszych. Zachowanie kierowcy ze skody naganne, ale autorowi filmiku polecam pójść na kurs doszkalający …

 8. Na drodze o dwóch pasach w jednym kierunku w terenie zbudowanym można wyprzedzać z prawej strony. Tak że o co biega?

  1. Pewnie o to, ze ten ze skody to taki kozak. Tak świetnie obeznany w przepisach i chce innych pouczać, a nie wie, ze sam zachował się nieprzepisowo ? Nie wie, ze takim głupim i nieodpowiedzialnym zachowaniem ryzykował spowodowanie kolizji ? Szkoda, ze wyhamował zamiast mu wjechać w tył. Tez miałby świetna lekcje.

 9. Widzę same kozaki ciekawe który z was jeździ tylko prawym z wyprzedza lewym w mieście

 10. Chyba Ty kolego nie masz prawka, prawym pasem wolno wyprzedać jeśli masz 3 pasy ruchu i powinno się jeździć prawym – uczą tego na kursie. Nie zmienia to faktu, że Pan ze skody zachował się nieodpowiednio.

 11. Jesteś głupi?

  W mieście nie ma obowiązku jazdy prawym pasem, nie wiem co Ci się uroiło.

 12. Autor nagrania źle jechał to fakt. Ale powinni wprowadzić prawo że za bezpodstawne wychodzenie z auta i blokowanie ruchu 5 tys. zł mandatu. To jest zagrożenie w ruchu, zdrowia i życia. A jak ktoś chce być bohaterem to niech do wolontariatu się zapisze

 13. Ot trafił swój na swego. Jeden baran przyklejony do lewego pasa (ruch k..a prawostronny?), drugi baran – szeryf, który przecież MUSIAŁ zablokować cały lewy pas, żeby wytłumaczyć temu pierwszemu, że spowalniał ruch na lewym pasie… Kur*a sebixowa logika albo w sumie i jej brak.

 14. No wlasciciel skody w koncu, potezne 1.4 pod maską za pewne i trzeba szalec. Ja tam sie nie bawie w Boga ulicy i nie pouczam jak on, wyprzedzam slaromem sobie i jade dalej bez trąbienia. Też ostatnio taki Pan ze śkody miał ból dupy do mnie, poczuł opary za chwile, a na najblizszych swiatlach auto w auto juz wstyd mu bylo w oczy spojrzeć bo zostal w tyle.

 15. kierowca który nagrywał sytuacje, nie powinien jechać lewym pasem bo zdecydowanie zamula na drodze, ale kierowca białej skody powinien solidnie oberwać

 16. Jeszce jedna ważna sprawa. Nagrywający wyprzedzał przed i na przejściu dla PIESZYCH. Blokowanie lewego jest niestety nagminne ale reakcja kierującego skodą mocno przesadzona.

 17. 1.Nagrywający jest dzbanem bo wlecze się lewym pasem i go bokuje.
  2.Gość ze skody jest jeszcze większym dzbanem robiąc o to taką szopkę na środku ulicy jeszcze bardziej blokując ruch.
  3.Ostatni gość wyjaśnia dzbana ze skody jego własną bronią.

 18. Zacznijmy od sięgnięcia do ustawy Prawo o ruchu drogowym. W art. 24 znajdziemy zasady dotyczące wyprzedzania, a w ust. 10 informacje na temat wyprzedzania innego uczestnika ruchu z jego prawej strony.

  10. Dopuszcza się wyprzedzanie z prawej strony na odcinku drogi z wyznaczonymi pasami ruchu, przy zachowaniu warunków określonych w ust. 1 i 7:
  1) na jezdni jednokierunkowej;
  2) na jezdni dwukierunkowej, jeżeli co najmniej dwa pasy ruchu na obszarze zabudowanym lub trzy pasy ruchu poza obszarem zabudowanym przeznaczone są do jazdy w tym samym kierunku.

 19. Widzę wielu znawców przepisów i nawet niechce mi się w nie wnikać ale jest też coś takiego jak kultura jazdy. Jeśli chce się turlac 50km/h to zajmuje prawy pas nawet gdyby przepisy pozwalały by jechać lewym. Bo jaki jest sens blokować lewy pas. To że mi się nie spieszy nie znaczy że wszystko wolno. Nagrywajacy ma nauczkę a kierowca skody, badania psychologiczne bym proponował. Żaden z nich nie zachował się prawidłowo. A jeśli na drodze będzie taka kultura jak komentarzy przerzucam się na rower.

  1. Nie wiem czy wiesz, ale w mieście jest dozwolone właśnie turlanie się maks do 50 km/h (poza wyjątkami)

 20. Autor filmu jechał prawidłowo. Na filmie widzimy ulice Koszalina i ronda, na które wjeżdża się zgodnie z wyznaczoni znakami pionowymi i poziomymi. Kierowca jadąc dalej dojeżdżał do ronda Solidarności, po którym większość kierowców nie umie jeździć bo nie patrzy na znaki. Jeśli kierował się w 3 lub 4 zjazd to nie ma co się czepiać, ponieważ przed samym rondem ciężko jest zmienić pas.

 21. Esteban prawko ci kupili rodzice za buraki? Czybponprosty mieszkasz na wsi a miasta tylko odwiedzasz? Bo chyba Ci umknęło ze W mieście nie obowiązuje jazda lewym pasem cymbale hahaha, radze sie wczytać w przepisy zeby sie nie osmieszac

 22. Nie popieram zachowania jegomościa ze Skody, ale uważam, że taka ślamazara na lewym też nie powinna się tam znajdować. W ten sposób myśląc to na autostradzie można lewym jechać 140 i nie trzeba nikomu zjeżdżać.. 😀 Pozdro!

 23. Pojęcie czy zarzut blokowania lewego pasa w ruch miejskim bierze się z tego, że istnieją osoby które przepisy traktują wybiórczo i uważają że im wolno jechać w mieście 70 czy 80 km/h.
  Czyli łamią przepisy drogowe o ograniczeniu prędkości a jednocześnie twierdzą że trzeba przestrzegać przepisu mówiącego o jeździe prawym pasem. Skoro tak to nikt nie powinien jechać lewym pasem, z wyjątkiem tych którzy chcą skręcić w lewo na najbliższym skrzyżowaniu. Lewy pas w mieście nie służy do wyprzedzania. Gdybyśmy zmusili w jakiś sposób wszystkich kierowców do przepisowej jazdy 50km/h to problem rzekomego blokowania lewego pasa by zniknął, bo każdy jechałbym z podobną prędkością.
  I można byłoby odpowiednio wcześniej i na spokojnie zająć odpowiedni pas, bez stresu że za chwilę jakiś baran chcący jechać w mieście stówką zacznie nam mrugać światłami.
  Coraz większe chamstwo na drogach, coraz więcej psychopatów i myślących o sobie że to oni są najważniejsi i wiedzą najlepiej jak się powinno jeździć. Strach wsiadać do auta.

 24. Art. 16 prawo o ruchu drogowym 1. Kierującego pojazdem obowiązuje ruch prawostronny.
  2. Kierujący pojazdem, korzystając z drogi dwujezdniowej, jest obowiązany jechać po prawej jezdni; do jezdni tych nie wlicza się jezdni przeznaczonej do dojazdu do nieruchomości położonej przy drodze.

  Idźcie znawcy przepisów na doszkolenie ?

 25. Temu Świrowi z białej skody powinno się zabrać prawo jazdy.Widać że chwile przed,konia walił w czasie jazdy,dla tego taki pobudzony.Bo nie doszedł pewnie…
  Rower,to jedyny środek transportu,jaki powinien dostać w swoje łapska,ten pier..dlony świr.

 26. 0:33 – Autor nagrania wyprzedza lub omija na przejściu dla pieszych – nie widzę, czy pojazd na prawym pasie zdążył się zatrzymać, więc można założyć, że wyprzedza. Dziwi mnie zatem, że autor udostępnia to nagranie bo jeżeli policja uznałaby, że omija, to 500zł i 10 pkt za samo to wykroczenie.

 27. Witam, mieszkam w Norwegii, wszyscy jeżdżą równolegle każdym pasem i to taką samo prędkością. Nie ma stresu, że jakiś pier…lony szeryf w pier…lonym BMW będzie zasuwał prawym pasem i zmuszał jak w Polsce do zmiany pasa 1000 ludzi z Sandviki do Oslo bo mu się ku…wa spieszy. Przez takiego jednego popier…lenca wszyscy w Polsce z prawego pasam mają zjeb….any dzień. I później robią się takim samym zjebe….m jak ten z BMW. A potem cala Polska jest wkurwio…na -, za dużo stresu w tym wszystkim.

 28. Obowiązuje jazda prawym pasem tak samo jak ograniczenie do 50 w terenie zabudowanym. Ma to sens jeśli WSZYSCY się stosują do przepisów. Niestety jest tak, że jadący zgodnie z ograniczeniami prędkości są wrogiem numer jeden. Większość nie umie jeździć dynamicznie i zgodnie z przepisami. Nie chce generalizować ale na codzień mam mnóstwo tego przykładów. Zresztą przeczytajcie komentarze.
  Nikomu nie życzę ale każdy by zmienił podejście gdyby stracił dziecko na przejściu przez kogoś dla kogo 90 to optymalna prędkość po mieście.

 29. Przepisy przepisami ..rozsądek rozsądkiem.. jeden jaki i drugi kierowca do ukarania z różnych paragrafów.. włączamy wzrok myślenie i analizę sytuacji na drodze..a potem wystawiamy opinie i filmy w necie..

 30. Nikt w komentarzach nie zauważa, że autor nagranie nie tyle jedzie lewym pasem, ale co najgorsze, to wyprzedza na przejściu dla pieszych, a to w mojej ocenie jest totalna nieodpowiedzialnosć. I za takie coś powinno się zabierać prawko.

 31. Wszyscy tak piszą ale nie bo nagrywający nie zjechał na prawy pas ale przeanalizujcie nagranie, niestety nie miał szansy zmienić pasa bo po wyprzedzeniu tego pojazdu na przejściu dla pieszych pojawiła się ta skoda poza tym nie ma dźwięku co się działo może chciał zmienić pas a pan ze skody zdenerwował się bo zwalniał przy przejściu dla pieszych nie wiadomo. Fakt w Polsce mamy ruch prawostronny więc powinno się jeździć prawym pasem i nie wyprzedzać na przejściu dla pieszych. Pan ze skody jak chciał jechać szybciej to powinien wyprzedzić go tym prawym i jak mu się tak spieszyło to powinien jechać dalej a nie jakieś swoje frustracje życiowe na drodze wywnętrzać. W tym nagraniu jest więcej pytań niż odpowiedzi.

  1. Ciekawe czy niezrownowazony Pan ze skody zachowały się podobnie, jeśli lewym pasem jechały radiowóz policyjny z taką samą prędkością czyli około 50km/h ? Też wyskoczylby wytłumaczyć im do czego służy lewy pas w terenie zabudowanym?
   Nie raz widziałem sytuację, że komuś się spieszy i skacze po pasach jak opętany i dojeżdża do radiowozu, który jedzie z przepisów prędkością i nagle przestaje mu się spieszyć i potrafi jechać 50km/h.

 32. Ciekawe czy niezrownowazony Pan ze skody zachowały się podobnie, jeśli lewym pasem jechałby radiowóz policyjny z taką samą prędkością czyli około 50km/h ? Też wyskoczylby wytłumaczyć im do czego służy lewy pas w terenie zabudowanym?
  Nie raz widziałem sytuację, że komuś się spieszy i skacze po pasach jak opętany i dojeżdża do radiowozu, który jedzie z przepisową prędkością i nagle przestaje mu się spieszyć i potrafi jechać 50km/h.

 33. Ogólnie to żal oglądać, TRZY DEBILE , każdy z kierowców na tym nagraniu to DEBIL, a największy ostatni mohikanin, wg mnie sprawa na policję , to był normalny napad. Wszystkim bym zabrał prawko!

 34. Sprawa jest taka że za jazdę lewym pasem dostaniesz mandat jeżeli policja będzie jechała za tobą 🙂

 35. A tak na serio …chcecie korkować miasta bo nie można w drodze jednokierunkowej jechać lewym pasem bo chce się za 1 km skręcić w lewo? Jeździmy na suwak kto da lewy kierunek tez wejdzie w lewy pas i mniejsze korki …:)

 36. ja prdl, jedem debil jedzie lewym pasem i blokuje miasto, bo przecież kultura nie nakazuje mu ślimaczej jazdy prawym pasem, a drugi i trzeci debil uprawiają samosądy na drodze. Powinni wszyscy 3 być wyeliminowani z jazdy…

 37. Mój Koszalin, taki piękny. No i ci ludzie, do rany przyłóż :*

Comments are closed.